Laptop czy komputer stacjonarny?

komputerZdarza się, że będąc przed wyborem nowego sprzętu komputerowego, nie wiemy, co powinniśmy kupić. W marketach ze sprzętem elektronicznym liczba produktów jest tak ogromna, że stajemy się onieśmieleni. Zanim wybierzemy się na zakupy warto zastanowić się, do czego będziemy używali naszego komputera.

Wraz z postępem technologicznym, klienci stanęli przed trudnym wyborem. Chcą posiadać w domu komputer, zazwyczaj muszą wybierać między sprzętem stacjonarnym lub laptopem. Bo wprawdzie technologiczne rozwiązania są coraz tańsze, to dalej domowy budżet może nie poradzić sobie z tak dużym obciążeniem. Dlatego zazwyczaj kończy się tylko na jednym komputerze i choć laptop wydaje się wyborem idealnym, to czasem warto się poważnie nad tym zastanowić. Dlaczego?

komputer

Wbrew pozorom na laptopach nie da się wykonać wszystkich prac, które możemy sobie założyć. Szczególnie wtedy, gdy pracujemy z wykorzystaniem programów graficznych. Te nieraz wymagają od sprzętu ogromnych mocy obliczeniowych, które w laptopach także można osiągnąć, ale ich cena może okazać się zaporowa. Mówimy wtedy o przynajmniej kilku tysiącach. Należy także pamiętać, że rozbudowa sprzętu przenośnego jest znacznie trudniejsza niż w przypadku komputera stacjonarnego. Tam nie ma większych problemów, gdy chcemy dokupić większą liczbę kości pamięci RAM lub kartę graficzną.

Stając przed wyborem laptop czy komputer stacjonarny należy więc od samego początku założyć, do czego będzie nam ten sprzęt służył. Do zwykłych i podstawowych prac biurowych laptop będzie nadawał się idealnie. Bez problemu także powinniśmy włączyć na nim nawet te programy, które wymagają odrobinę więcej pamięci, ale możemy już zapomnieć o takich naprawdę wymagających. Wtedy warto zrezygnować z mobilności i zbudować swój własny komputer, który będzie miał specyfikację dopasowaną do naszych potrzeb.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.