A może Londyn?

LondynJeszcze kilka lat temu stolica Wielkiej Brytanii kojarzyła nam się tylko z jednym. Z emigracją zarobkową. Na szczęście coraz więcej osób dostrzega w niej coś więcej, niż tylko miejsce gdzie można zarobić. Bo Londyn to stolica kultury i rozrywki, którą warto poznać.

Londyn to miasto, gdzie mieszają się przeróżne kultury. Przyjeżdżając do niego mamy pewność, że za każdym razem odkrywali będziemy coś zupełnie innego. Obejrzenie wszystkich możliwych miejsc podczas np. weekendowego wyjazdu, będzie niemożliwe. To tak, jakbyśmy chcieli obejść całą Warszawę czy Wrocław za jednym razem. Zobaczy tylko część, tą którą znają wszyscy.

Oczywiście, jeżeli to nasza pierwsza wizyta w Londynie, warto odwiedzić najważniejsze miejsca opisywane w przewodnikach dla turystów. Przejście pod Big Bena i podziwianie tego majestatycznego cudu architektury, będzie niezapomnianym przeżyciem. To wieża zegarowa będąca częścią Elizabeth Tower. Big Ben jest starszy niż można by przypuszczać. Kilka lat temu, a dokładniej w 2009 roku, w Anglii świętowano jego 150-lecie. Niestety, ale jeżeli teraz pojedziemy do Londynu, widok zegara może nas zdziwić. Przez następne 4 lata będzie on nie czynny, gdyż mechanizmy wymagały już remontu. Nie stanie nam to na przeszkodzie, by zobaczyć więżę z kultowym zegarem, ale nie powie on nam już, która jest godzina.

Londyn – muzea

Londyn

Koniecznie podczas wizyty w Londynie musimy odwiedzić Muzeum Historii Naturalnej. Warto jednak przeznaczyć na to przynajmniej kilka godzin, bo zobaczenie wszystkich eksponatów zajmie nam niemało czasu. Warto jednak go znaleźć. Nie zapomnijmy też o muzeum figur woskowych, które co roku odwiedzają setki tysięcy turystów, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Londyn to ogromne miasto, ale wystarczy jedna wizyta, by się zakochać w jego klimacie. Szczególnie mniejszych uliczek i tamtejszych targów.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.