Akademik – dlaczego warto w nim zamieszkać?

Akademiki to miejsca, które nie cieszą się zbyt dobrą sławą. Głównie dlatego, że jest w nich głośno i zbyt tłocznie. Ale ten rodzaj lokum oznacza również sporo plusów. Jeśli Twój cel studiów, to Lipsk zobacz, co oferują tamtejsze akademiki.

Od czego zacząć szukanie lokum na czas studiów?

Po pierwsze musimy określić warunki, w jakich chcielibyśmy mieszkać. Uwzględnijmy tutaj głównie osobiste preferencje – czy lepiej czujemy się w ciszy, czy w gwarze; kiedy skuteczniej działamy – w grupie czy samotnie. Po drugie zadajmy sobie pytanie o to, co jest dla nas ważniejsze – wygoda czy praktyczne rozwiązania. Po trzecie – skupmy się na lokalizacji lokum. Sprawdźmy jak daleko mamy na uczelnię, do pracy, biblioteki, najbliższej stołówki bądź miejsca do fajnego spędzenia czasu wolnego. Ważna jest też okolica, w której położone jest interesujące nas lokum. Upewnijmy się czy jest to bezpieczna część Lipska. Czasem lepiej poświęcić czas na dojazd i wyjść wcześniej, niż narażać swoje zdrowie lub życie.

materiały do nauki

Akademik – lista plusów

Szukający lokum na czas studiów Lipsk poleca przede wszystkim akademiki. Dlaczego warto się nimi zainteresować? Oczywistym plusem jest koszt wynajmu – bardzo łagodny dla studenckiego portfela. Po drugie – akademiki uczą nas samokontroli. Tylko od nas zależy, jak dużo czasu poświęcimy na zabawę, a ile na naukę. To także my sami musimy wykazać się pomysłowością, by znaleźć sobie ciche miejsce do nauki. Po trzecie – akademik daje nam możliwość szybszego odnalezienia się na uczelni, ale również powoduje, że sam Lipsk przestaje być taki obcy i przerażający. Mieszkańcy akademika to zróżnicowana i dość liczna społeczność. Aby żyć z nimi w zgodzie, musimy opanować zasady funkcjonowania w grupie. To z kolei czyni nas bardziej pewnymi siebie i odważniejszymi.

Jakie wyjście mają osoby, które mimo wszystko nie wyobrażają sobie życia w tak dużej społeczności? Lipsk ma dla nich wyjątkową ofertę, czyli akademiki prywatne. Jest to połączenie domu studenckiego z wygodami, jakie oferują hotele. W cenę wynajmu wchodzą: przestronne i w pełni umeblowane pokoje, dodatkowe sale do nauki, wydzielone strefy do wspólnego relaksu czy całodobowa ochrona. Więcej na temat tego typu lokum znajdziecie TUTAJ.

Powodzenia „Żuczki”!

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.