Akademik w Lipsku – co musisz wiedzieć?

Akademik w Lipsku

Fot. Pixabay

Studia za granicą to coś, o czym marzy wielu mieszkańców Polski i to niezależnie od tego, czy dopiero wybierają się na studia, skończyli już jakiś kierunek, czy po prostu chcą zacząć od nowa w zupełnie innym kraju. Znajdując już wymarzony kierunek, trzeba jednak pomyśleć o rzeczach podstawowych. Jedną z nich jest zakwaterowanie. Czy akademik w Lipsku trudno znaleźć i ile trzeba za niego zapłacić?

Studia mogą kojarzyć się z wiecznym bałaganem w akademiku, ciągłym zabieganiem i szukaniem dla siebie miejsca, żeby znaleźć choć odrobinę wytchnienia oraz czasu na naukę. Wiele osób dalej może uważać, że nie da się pogodzić mieszkania w akademiku z nauką, ale na szczęście to nieprawda. Wystarczy znaleźć tylko odpowiednie miejsce.

Akademik w Lipsku

Lipsk może nie jest tak popularnym kierunkiem, jak chociażby Berlin, ale dalej ma bardzo dużo do zaoferowania studentom. To też miasto, które aż kipi od kultury i historii, która ukształtowała nasz świat. To tam przecież tworzyli tacy ludzie, jak Goethe, Schiller, Lessing czy nawet Nietzsche. No i oczywiście sam Uniwersytet Lipski to miejsce, które znane jest na całym świecie. Decydując się na podjęcie studiów za granicą, należy pamiętać, że zazwyczaj jedzie się tam samemu. Rodzina i przyjaciele zostają w kraju, więc należy zadbać o to, żeby mieć chociaż odpowiednie warunki do nauki oraz odpoczynku, ale także i do zawierania znajomości.

Akademik w Lipsku

Fot. Pixabay

Prywatny akademik w Lipsku powinien więc być jednym z naszych pierwszych wyborów. Znajdziemy tam nie tylko spokój oraz pojedyncze pokoje (razem z łazienką, co nie jest przecież takie oczywiste), ale także i liczne udogodnienia. Oprócz szeregu kuchni, gdzie można samodzielnie przygotowywać posiłki, znajdziemy tam też… kino. Do tego należy jeszcze doliczyć siłownię, parking oraz oczywiście pralnie. Czy taki akademik jest drogi? Pojedyncze pokoje można wynająć już w cenie od 450 euro za miesiąc, czyli w cenie wynajmu osobnego mieszkania. Jednak prywatny akademik w Lipsku oferuje znacznie więcej, bo w którym mieszkaniu ma się dostęp do kina? Firma, która zajmuje się akademikami, ma także swoje budynki w Poczdamie, więc ten kierunek podróży także warto rozważyć. Jak wyglądają pokoje studenckie w Lipsku, możecie zobaczyć TUTAJ.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.