Alergiczny nieżyt nosa

wiosnaCzęsto nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak powszechnym problemem wśród populacji, jest alergiczny nieżyt nosa. Szacuje się, że w okresie wiosenno-letnim cierpi na niego aż jedna czwarta Europejczyków. To astronomiczna liczba, a z każdym rokiem, alergików może przebywać.

Czym tak naprawdę jest alergiczny nieżyt nosa? To nic innego, jak reakcja zapalna błony śluzowej, a także spojówek. Wywoływana jest ona po bezpośrednim kontakcie z alergenem.

Alergiczny nieżyt nosa – objawy

Objawy nieżytu nosa nie należą niestety do najprzyjemniejszych. Możemy do nich zaliczyć swędzenie, kichanie czy zapchany nos i oczywiście katar. Dodajmy do tego jeszcze zaczerwienienie oczu i łzawienie, a z całą pewnością będziemy w stanie zrozumieć, co czują alergicy. W okresie pylenia dobrze więc przygotować się na to korzystając z odpowiednich leków, które poleci lekarz lub farmaceuta. Ich stosowanie pomoże złagodzić objawy, a my będziemy mogli cieszyć się ze sprzyjającej pogody.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

wiosna

wiosnawiosna

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.