Arbuzy – idealne dla ciała i ducha

ArbuzyKażdy owoc ma inne właściwości odżywcze i inaczej może wpływać na ludzki organizm. Wprowadzenie owoców do diety to jedna z podstawowych Te wielkie, zielone kule, zazwyczaj widujemy w sklepach lub na targach w okresie letnim, to tak naprawdę jagody, należący do rodziny dyniowatych. Brzmi to może skomplikowanie, ale sam arbuz taki już nie jest. Przynajmniej nie ten, który ląduje później na naszych talerzach, bo arbuzy to dużo zdrowia.

Arbuzy

Arbuzy, które kupujemy do domu, składają się w większości z wody, bo w aż 92 procentach. Doskonale więc sprawdza się jako przekąska czy nawet część dania głównego wtedy, kiedy jest naprawdę gorąco. Trzeba wziąć jednak pod uwagę to, że w związku z tym, arbuz nie jest zbyt bogaty w witaminy. Mimo to, arbuzy mają inne właściwości, na które warto zwrócić uwagę. Otóż zawierają w sobie bardzo dużo przeciwutleniaczy.

arbuzy

Przeciwutleniacze zawarte w arbuzach mogą wpływać pozytywnie na proces starzenia i go opóźniać. Oczywiście jedząc dużą ilość arbuzów, nikt nie stanie się wiecznie młody, ale różnica może być w przyszłości zauważalna.

Co jeszcze potrafią arbuzy?

Przeciwutleniacze zawarta w arbuzach (czyli m.in. likopen, beta-karoten czy kryptoksantyna) mogą hamować rozwój choroby nowotworowej. Oczywiście nie zastąpią odpowiedniego i dobranego przez lekarza specjalistę leczenia, ale jeżeli on nie zabroni spożywania arbuza, to nie zaszkodzą, a mogą zdziałać dużo dobrego.

Owoce składają się z tak dużej ilości wody, że działają moczopędnie, a tym samym mogą pomóc w przypadkach, kiedy pojawia się w organizmie infekcja dróg moczowych. Nie warto jednak zapominać, że arbuzy są po prostu bardzo smaczne i mogą stanowić wyjątkowy dodatek do potraw czy koktajli. Idealnych na tą porę roku.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.