Balaton – luksusowe noclegi w stolicy letniego wypoczynku

Siofok to węgierskie miasto, które najbardziej kojarzone jest z Balatonem. Przez miejscowych, ale i turystów, określane jest mianem letniej stolicy Węgier. Pieknie położone, zadbane, z dobrze rozwiniętą bazą gastronomiczną i noclegową, każdego roku przyciąga setki turystów. Często organizowane są obozy dla młodzieży, ale to także idealne miejsce na odpoczynek rodzinny.

Balaton

Źródło: https://www.travelta.nl

Zabawy do świtu

Nad największym europejskim jeziorem byłam kilkanaście lat temu, właśnie na obozie. W pamięci pozostała mi krystalicznie czysta, ciepła woda, kajakowanie oraz półwysep Tihany. Węgrzy nie mają dostępu do morza, ale mają za to Balaton, który spełnia wszystkie wakacyjne oczekiwania. Spotyka się opinie, że turystyka na Węgrzech zaczęła się od miasta Siofok, to w nim w XIX wieku powstała luksusowa dzielnica willowa. Bardzo szybko Balaton stał się celem wakacyjnych podróży europejczyków. Siofok oferuje miejsca noclegowe w domkach, hotelach czy ekskluzywnych apartamentach, w pobliżu jeziora i nieco dalej. Sprawdzone oferty noclegów nad Balatonem dostępne są na edom.pl. Liczne atrakcje, żeglowanie, zwiedzanie, koncerty i zabawy do świtu znajdziesz w węgierskiej stolicy letniego wypoczynku.

Zielony, spokojny Balaton

Dla marzących o ciszy, relaksie, zaszyciu się w zielonych, kwiecistych terenach, lepszą opcją będzie miejscowość Balatonfolldvar. Oprócz urokliwego klimatu, Balaton w tej części, oferuje znacznie więcej. Liczne kąpieliska, port jachtowy, festiwal winobrania (sierpień), zabytki i ścieżki spacerowe.

Balaton to idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych, żeglarstwo, windsurfing, rowery wodne. Każdy, kto kocha wodę i słoneczne kąpiele, będzie zadowolony z wakacyjnego wypoczynku nad Balatonem.

Źródło głównego obrazka: http://eco-turizm.net.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.