Bezprzewodowa suszarka do włosów

włosyTrudno w to uwierzyć, ale pierwsze sprzęty służące do suszenia włosów pojawiły się pod koniec XIX wieku, a dokładniej w 1899 roku. Wprawdzie ich wygląd znacznie odbiegał od tego, jak wyglądają one obecnie, bo przecież nikt chyba się wtedy nie spodziewał, że po ponad 100 latach pojawi się coś takiego, jak bezprzewodowa suszarka do włosów.

Czy udałoby nam się przeżyć w dzisiejszym świecie, gdyby nie wszystkie nowoczesne sprzęty? Telefony komórkowe, komputery czy telewizory. To wszystko pojawiło się stosunkowo niedawno, ale już stało nieodłącznym elementem życia wielu osób. Tak jak właśnie suszarka do włosów, która prawdopodobnie znajduje się w każdym domu, gdzie mieszka choć jedna kobieta. Skąd wzięła się tak ogromna popularność tego urządzenia?

Suszarka była odpowiedzią na rosnące potrzeby użytkowników na całym świecie. Wraz z coraz powszechniejszym dostępem do energii elektrycznej, wiele osób zapragnęło ułatwić sobie życie. Oczywiście zanim doszło do tego, żeby suszarka znalazła się w niemal każdym gospodarstwie domowym, musiało upłynąć bardzo dużo czasu. I choć w zakładach fryzjerskich sprzęty stojące zaczęły pojawiać się już na początku XX wieku, to ciekawe jest to, że wtedy także można było kupić przenośne suszarki, które sprawdzały się w domach.

włosy

Mała suszarka do włosów

Początek poprzedniego wieku przyniósł pierwsze, małe suszarki do włosów, które można było kupić w większych i lepiej zaopatrzonych sklepach. Oczywiście w pierwszej kolejności, pojawiły się one na terenie Stanów Zjednoczonych i kosztowały znacznie więcej, niż w obecnie. Jako nowy sprzęt, posiadały oczywiście kilka niedogodności. Po pierwsze, pobierały wyjątkowo mało mocy i za nim udało się porządnie wysuszyć włosy, mijało nawet kilkanaście minut. Kolejnym problemem było to, że pierwsze tego typu urządzenia ważyły niemal kilogram. Trudno sobie nawet wyobrazić, jak niewygodne było korzystanie z nich.

Od czasu opatentowania pomysłu na suszarkę, jej konstrukcja niewiele się zmieniła na przestrzeni lat. Wraz z rozwojem tworzyw sztucznych zastąpiono ciężką, metalową obudowę taką, która znacznie zmniejszyła wagę całego urządzenia. Stało się to w latach sześćdziesiątych, gdy usprawniono także konstrukcję znajdującego się w środku silniczka. Mała suszarka do włosów zaczęła zdobywać coraz większe grono wielbicieli, a produkcją zajęły się największe firmy na świecie.

Suszarka turystyczna

Jedną z odmian suszarek, które znajdują się obecnie w sklepach, będzie suszarka turystyczna. Różni się ona od tych „normalnych” przede wszystkim rozmiarem. Jest oczywiście znacznie mniejsza i poręczniejsza niż te, które widzimy na przykład w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Wiadomo, że suszarki turystyczne nie będą posiadały żadnych specjalnych funkcji, ale są za to wyjątkowo poręczne. Zmieszczą się w bagażu, który zabieramy ze sobą na wakacje, a podczas używania ich w domu, bez problemu znajdziemy dla nich miejsce w łazience. Wiele osób obawia się trzymania tego typu sprzętów blisko wody, ale od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, każda suszarka musi być wyposażona w specjalne zabezpieczenie. Odcina ono dopływ prądu, gdy nastąpi zwarcie. Oczywiście mimo to, każdy korzystający z urządzeń elektrycznych w pobliżu wody, powinien zachować rozwagę. Lepiej dmuchać na zimne.

włosy

Jak wybierać dobre suszarki do włosów?

Przede wszystkim należy w pierwszej kolejności określić, jakie mamy wymagania. Lepiej wybrać suszarkę, która ma dużą moc. To gwarancja, że suszenie będzie szybkie oraz skuteczne. Warto wybrać sprzęt, który posiada także możliwość dmuchania zimnym powietrzem. Chłodny nadmuch pozwala lepiej wymodelować fryzurę. W tym pomagała będzie także ujemna jonizacja. Niektóre suszarki potrafią wytwarzać jony ujemne, które sprawiają, że włosy stają się miękkie, zdrowsze, a przede wszystkim nie elektryzują się tak, jak po normalnym suszeniu.

Na modelowanie wpływają także specjalne końcówki, które nakłada się na suszarkę. Różne kształty wpływają na kształt włosów i ułatwiają codzienną walkę z układaniem fryzury.

Bezprzewodowa suszarka do włosów

Jedną z najwygodniejszych odmian suszarek jest ta, która nie wymaga podłączania jej do źródła prądu. Jak więc są zasilane? Może to następować za pomocą baterii lub akumulatora. W sytuacji, gdy jedziemy gdzieś na wakacje (np. pod namiot), a jednocześnie nie chcemy rezygnować z możliwości suszenia włosów, bezprzewodowa suszarka do włosów będzie idealnym wyborem. Istnieją także modele, które wyglądają inaczej. Przypominają zwykłą szczotkę do włosów i nie mają takiej siły, jak klasyczne sprzęty, ale dzięki nim znacznie łatwiej można układać fryzurę. Często wykorzystuje się je w salonach fryzjerskich, ale równie dobrze sprawdzają się w domowym zaciszu. I co najważniejsze, nie są wcale droższe od zwykłych sucharek.

bezprzewodowa suszarka do włosów

Wybierając sprzęt, który będzie miał sprostać naszym wymaganiom czeka nas trochę szukania, ale warto poświęcić na to czas. Im dłużej zajmie nam szukanie, tym lepsze urządzenie dostaniemy i dłużej nam posłuży. Wszak chcemy, by nasze włosy były jak najlepsze, a dobra suszarka będzie pierwszym krokiem ku temu.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.