Biblioteka to skarbnica książek na jesienne wieczory

bibilotekaKażdego roku wydawanych jest tysiące nowych pozycji książkowych i to tylko na polskim rynku. Nie sposób przeczytać ich wszystkich, a co więcej, nie sposób ich wszystkich kupić. Mało kogo stać byłoby na to, żeby wydać kilkadziesiąt tysięcy na same powieści. Na szczęście z pomocą przychodzi biblioteka. Warto znać te w swojej okolicy.

Istnieje przeświadczenie, że nie ma lepszego pomysłu na prezent, niż podarowanie komuś książki. I w wielu przypadkach jest to prawda. Kupując sobie samemu książkę, także możemy sprawić sobie radość. Nie zawsze jednak mamy wystarczająco dużo pieniędzy, by przeczytać wszystko to, na co mamy ochotę. Z pomocą przychodzą biblioteki. I dla wielu osób może być to zaskoczenie, ale te nowoczesne biblioteki wyglądają zupełnie inaczej, niż przed kilkoma laty.

Biblioteka

W praktycznie każdym mieście, a nawet na wsi, bez większego trudu, można znaleźć bibliotekę. W mniejszych miejscowościach zazwyczaj są one zlokalizowane w okolicy szkoły, ale nie zawsze. Ważne jest jednak to, że osoby pracujące w bibliotekach wiedzą, co jest w danej chwili popularne. Składają więc zamówienia i są duże szanse, że to co widzimy na księgarskich półkach, będzie dostępne także w bibliotece. Wprawdzie mogą pojawić się pewne opóźnienia, ale i tak dalej ma się możliwość przeczytania bestsellera i to za darmo. Wystarczy się zapisać do biblioteki.

biblioteka

Warto wspierać takie miejsca, bo niestety, ale jest ich coraz mniej. Może to oznaczać, że za kilka lat znikną zupełnie lub zamienią się tylko w centra multimedialne. Obecnie biblioteki często łączą się właśnie z takim centrami i to bardzo dobrze, ale nie powinno się zapominać o tym, jak ważne jest czytanie. Rozwija wyobraźnię, słownictwo i pozwala czytelnikowi przenieść się do zupełnie innego świata. Wspierajmy więc biblioteki, póki jeszcze są.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.