Blog fotograficzny – czy warto go zakładać?

zdjęcie zachódObecnie bez większych problemów możemy sami zacząć fotografować. Praktycznie każdy nowy telefon komórkowy, wyposażony jest w aparat i to taki, który nieraz nie ustępuje jakością podstawowym cyfrówkom. Czy warto więc założyć blog fotograficzny i dzielić się swoimi zdjęciami ze społecznością?

Nie da się ukryć, że zdjęcia może robić każdy, ale zajmować się fotografią już niekoniecznie. Wbrew pozorom, to dwie zupełnie różne dziedziny.

Blog fotograficzny – kiedy założyć?

Na to pytanie musimy odpowiedzieć sobie niestety sami. Może się nam wydawać, że nasze zdjęcia są doskonałe, ale w starciu z profesjonalistami, wypadną blado. Oczywiście rodzina i przyjaciele będą nas wspierać w nowej pasji, ale warto zachować zdrowy rozsądek. Nic nie stoi na przeszkodzie, by założyć własny blog fotograficzny, choć nie zawsze warto.

zdjęcie woda

Zanim podejmiemy decyzję o tym, żeby dzielić się naszą pracą z innymi ludźmi, powinniśmy wykonać bardzo dużą pracę. Obecnie bez trudu znajdziemy profile na portalach społecznościowych, które w nazwie mają Photography, ale to nic nie musi oznaczać. By móc w pełni czuć się fotografem, należy wykonać tysiące zdjęć. A potem kolejne i kolejne, aby nauczyć się obsługiwać aparat i zdobyć to, co wydaje się na pierwszy rzut oka niemożliwe, czyli „dobre oko”.

Praca, praca i jeszcze raz praca

Kadry fotograficzne zbudowane są w pewien określony sposób i można się go nauczyć, choć wymaga to wielu prób. To jak z malowaniem obrazu, który nie powstanie przecież od razu. Ustawienia sprzętu to więc jedno, a kadru drugie. W połączeniu tych dwóch rzeczy, będziemy w stanie wypracować swój własny styl. Więc zanim założymy blog fotograficzny, próbujmy i róbmy tyle zdjęć, ile tylko możemy. Bo nic tak nie pomaga w rozwoju, jak ciągła nad nim praca.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.