Błyskotliwa kariera jednej tabletki- aspiryna nie tylko na przeziębienie

Kwas acetylosalicylowy (ASA), czyli aspiryna pełni coraz większą rolę w domowych apteczkach. Dziś nieco o tym, kiedy bywa pomocna.

Aspiryna nie tylko na przeziębienie

Męczy Cię migrena?

Aspiryna pomaga złagodzić migrenowe bóle głowy oraz towarzyszące im dolegliwości, takie jak mdłości, światłowstręt, wymioty. Migrenowy ból głowy, jak wynika z badań, powinien ustąpić do dwóch godzin od przyjęcia leku. Migreny nie należy jednak lekceważyć i jeśli często cierpisz z tego powodu, to pora odwiedzić lekarza.

Migrena.

Źródło: mbc.net.

Łagodzi schorzenia sercowo- naczyniowe

Kwas acetylosalicylowy (http://aspirin.pl/produkty/) zmniejsza ryzyko zawału serca. Aspiryna w dalszym ciągu stosowana jest w terapii po udarze mózgu, zawale, a także w początkowych etapach choroby wieńcowej. Kwas acetylosalicylowy stosuje się również, by zapobiegac zatorowi płuc oraz zakrzepicy żylnej.

Aspiryna na serce.

Źródło: benhtimmach.info.vn.

Aspiryna dobra na odciski

Łyżeczka wody, tyle samo soku z cytryny i kilka tabletek aspiryny. Zgniatamy i tworzymy maść a następnie nakładamy na odciski. Wkładamy stopy do woreczków i obwijamy ciepłym ręcznikiem na kilka minut. Maść złuszcza martwy naskórek. Łatwiej i szybciej pozbędziemy się odcisków ze stóp.

Aspiryna na odciski.

Źródło: ortopediciesanitari.it.

Biżuteria jak nowa

Lek to dobry sposób na oczyszczenie biżuterii. Rozpuść tabletkę i wrzuć biżuterię. Szybko i z łatwością uzyskasz efekt. Do czyszczenia wykorzystaj starą szczoteczkę. Aspiryna świetnie sprawdza się do czyszczenia biżuterii srebrnej i z tworzywa sztucznego.

Biżuteria.

Źródło: femino.eu.

Tabletka ma bardzo szerokie zastosowanie pomijając, że szybko rozprawia się z przeziębieniem, dlatego grzechem jest nie mieć jej w domu.

Źródło głównego obrazka: pinterest.com.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.