Ból głowy, mięśni i pleców – jak sobie radzić?

leczenieKażdy ból, niezależnie od tego, czy pojawia się bez ostrzeżenia czy też się go spodziewamy, nie jest w żadnym stopniu miłym uczuciem. Są jednak sposoby, by radzić sobie z bólem i jednocześnie nie wyniszczać swojego organizmu. Jak to robić?

Pierwszym i jednym z najważniejszych kroków, będzie zlokalizowanie źródła bólu. Jednak czy wiemy, czym on tak naprawę jest? Otóż w sytuacji, gdy w naszym organizmie pojawia się uraz lub choroba, mózg reaguje. Ciało reaguje w ten sposób, by dać jasny sygnał, że dzieje się z nim coś niedobrego. Ból mogą powodować różne bodźce. Zarówno fizyczne, jak i chemiczne czy też nawet termiczne. Niezależnie od tego, który z nich oddziałuje na tkankę ta, gdy zostaje pobudzona, wysyła do mózgu jasny sygnał. Tkanka produkuje wtedy substancję, którą znamy pod nazwą prostaglanadyną. Razem z nią może pojawić się gorączka i stany zapalne.

leczenie

Wtedy najlepiej skorzystać ze środków, które będą skutecznie blokowały produkcję substancji. Środków na ból głowy, mięśni i pleców można znaleźć kilka, ale czy wiemy, który z nich będzie dla nas odpowiedni? Na bóle głowy cierpi niemal co czwarty dorosły na świecie. Powodują je migreny, stres czy napięcie. Równie częstym jest ból mięśni, który może pojawić się po wzmożonym wysiłku fizycznym lub zbyt długim siedzeniem w jednej pozycji. Tak samo jak ból pleców. To już choroby cywilizacyjne, które trapią coraz większą liczbę ludzi na całym globie.

Ból głowy, mięśni i pleców – jak sobie radzić? Nie da się zaprzeczyć, że najpopularniejszym sposobem walki z nim, jest farmakologia. Wykorzystanie odpowiedniego środka może nie tylko szybko przynieść ulgę, ale także sprawić, że poprawi się samopoczucie. Wszak z chwilą pojawienia się bólu, działamy coraz gorzej i gorzej. Dopiero w momencie, gdy ten mija, jesteśmy w stanie wrócić do normalnego funkcjonowania. Najlepiej poradzić się więc farmaceuty lub lekarza, by ten przepisał nam odpowiedni środek, dopasowany do naszego organizmu, wieku i potrzeb.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.