Ból podbrzusza – jak sobie z nim radzić?

ból podbrzuszaBól podbrzusza to przypadłość, która często dotyka kobiety, a już w szczególności w czasie okresu. Jednak sam ból może być związany nie tylko z okresem, ale również z chorobami, które koniecznie wymagają wizyty u specjalisty. Czy da się z takim bólem poradzić samodzielnie?

Ból nigdy nie jest oznaką czegoś dobrego. Oczywiście istnieją jego różne rodzaje, ale nie da się zaprzeczyć, że prawie zawsze warto skonsultować go z lekarzem. Szczególnie, że sam ból brzucha może być objawem wielu problemów, które niekoniecznie muszą być związane z samą jamą brzuszną. Równie dobrze, mogą one dotyczyć narządów zlokalizowanych w okolicy.

Ból podbrzusza

Jednym z bóli, które mogą być stosunkowo łatwe do opanowania, jest ból podbrzusza. Należy jednak pamiętać, że nie wolno go nigdy lekceważyć. Same bóle w okolicy podbrzusza mogą oznaczać problemy z pęcherzem, choroby macicy oraz jajników, ale także zespół jelita wrażliwego czy nawet zapalenie wyrostka robaczkowego. W przypadku, kiedy ból podbrzusza jest czymś, co już dobrze znamy (np. podczas wspomnianego okresu), warto skorzystać z dobrze znanych rad.

mięta

Warto wtedy poszukać środków, działających rozkurczająco na mięśnie. Można spróbować zaparzyć zioła (np. mięta), które sprawią, że organizm zazna odrobiny spokoju. Nie powinno się też wystrzegać leków, które mogą nam w bólu pomóc. W przypadku podbrzusza pomocne mogą okazać się te, które mają w sobie środki rozkurczowe. Warto zapytać o nie lekarza lub farmaceutę. Dobrze, żeby ten lek miał w sobie substancję aktywną drotaweryny, która wpływa rozkurczająco na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.