Bóle menstruacyjne odbierają chęć do życia!

Ze statystyk wynika, iż 40% kobiet na świecie cierpi na silne bóle menstruacyjne, głównie są to kobiety młode. Co ciekawe bóle menstruacyjne są częstszym powodem absencji w pracy, szkole niż grypa czy przeziębienie. Niestety należę do tej grupy cierpiących każdego miesiąca kobiet. Przetestowałam wiele sposobów i tabletek, a oto moje przemyślenia i najskuteczniejsze sposoby.

Jest nerwowo

Gdy zbliża się bolesna miesiączka, oprócz bólu brzucha, występują silne bóle głowy, mdłości, osłabienie i większe rozdrażnienie. Każdego miesiąca przychodzi dzień, kiedy zwyczajnie chce mi się płakać, a powód zawsze się znajdzie. Nieumyte naczynia, dramat rodzinny w TV czy bohaterskie zachowanie. I tak zaczyna się bolesne użalanie nad swoim losem, zawsze wtedy mówię mężowi by może przenocowali go w pracy?:)

Tabletka

Źródło: http://www.fitforfun.de

Worek pełen kolorowych tabletek

Przeciwbólowe, mocniejsze i słabsze wrzucałam w siebie jak już tylko czułam, że to ten czas. Jedna przeciwbólowa tabletka nigdy nie pomogła, dwie co najmniej i po paru godzinach znów i tak przez trzy dni. Dziś wiem, że ból menstruacyjny można pokonać tylko i wyłącznie z pomocą tabletek, które działają konkretnie na skurcze mięśni brzucha. Ulga przychodzi dość szybko. W aptekach dostępnych jest wiele rodzajów tabletek na bóle menstruacyjne i to po nie warto sięgać. Zdecydowanie wpływają na komfort życia kobiety w tym czasie.

Lekkostrawny posiłek + praca

Dla mnie to najlepsze połączenie. Zauważyłam, że zdecydowanie bardziej cierpię w tym okresie, jeśli skupiam się wyłącznie na bólu, śpię, leżę, myślę itd. A kiedy zajmuję się pracą, która pochłania mnie bez reszty, lepiej radzę sobie w te dni. Oczywiście, bez sprawdzonych tabletek nie było by na to szans.

Dobrze na bóle menstruacyjne działają herbaty ziołowe oraz kąpiel w wannie pełnej piany z olejkami zapachowymi.

Źródło głównego obrazka: http://www.allyou.gr.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.