Chełm na głowie – jak wybrać lakier, by uniknąć tego efektu?

W zasadzie o gustach się nie dyskutuje, ale trudno przemilczeć nienaturalnie wyglądającą fryzurę. Jestem zwolenniczką podkreślania tego co dała nam natura, dlatego cenię kosmetyki, które zachowują naturalny wygląd włosów. Wybór lakieru nie jest sprawą prostą, gdyż może przysporzyć sporo problemów z układaniem, późniejszym rozczesywaniem, oklapnięciem fryzury w ciągu dnia.

Włosy

Źródło: http://www.rossnet.pl

Lekki lakier na każdy dzień

Na sklepowych półkach znajdziesz szereg produktów do pielęgnacji włosów, w tym lakierów, a w gąszczu produktów można się szybko zgubić. Lakier na dzień powinien być lekki, nie sklejać włosów, umożliwiać ich poprawienie w ciągu dnia czy też stworzenie fryzury na nowo, jeśli coś nam nie wyszło. Włosy mają być miękkie, przyjemne w dotyku, powinny wyglądać naturalnie, a zarazem lakier powinien utrzymać fryzurę przez co najmniej kilka godzin. I tu tkwi cały sekret, profesjonalnego kosmetyku do włosów.

Lakier a rodzaj włosów

W zależności od tego czy masz włosy kręcone, farbowane, cienkie czy gęste sięgaj po odpowiednio dobrane kosmetyki. Kobiety, które mają włosy kręcone powinny wybierać produkty o lekkiej konsystencji, nie sklejające włosów. Lakier do włosów cienkich powinien dodawać im objętości, utrwalać i nie wysuszać włosów. Jasnowłose kobiety mogą rozświetlić swoją fryzurę, używając lakierów przeznaczonych do włosów blond. Specjalną formułę, utrwalającą kolor mają produkty do włosów farbowanych. Na sklepowych półkach dostępne są również lakiery z formułą ochronną dla włosów zniszczonych (regenerujące, odbudowujące), pogrubiające włosy i mocno utrwalające.

Lakier do włosów ma nie tylko utrwalać fryzurę, ale chronić włosy przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych. Dobry kosmetyk nie wysusza, nie skleja, a dodaje włosom blasku, dlatego na jego wybór warto poświęcić dłuższą chwilę.

Źródło głównego obrazka: http://mybeauty.it

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.