Choroba lokomocyjna malucha pod kontrolą – kilka rad jak ją okiełznać!

Choroba lokomocyjna dotyczy większości dzieci. Jedne wyrastają z niej szybciej, a inne później. Niektórzy muszą z nią żyć całe życie. Jest kilka sprawdzonych sposobów, by podróż nie była koszmarem!

Choroba lokomocyjna u dzieci

Źródło: http://ladyzine.ru/

Tylko spokój może Cię uratować. Wydawać może się to śmieszne, ale jeśli rodzice są spokojni, pozytywnie nastawieni do podróży, to dziecku również udziela się spokój, a tym samym, zmniejsza się ryzyko, że choroba lokomocyjna zaatakuje.

Lekki posiłek przed podróżą. Absolutnie odradza się wszelkiego rodzaju potrawy ciężkostrawne, smażone, tłuste oraz napoje gazowane. Posiłek powinien być również niezbyt obfity. Podróż z przepełnionym żołądkiem, to większe prawdopodobieństwo wystąpienia mdłości. Jeśli podróż jest krótka, to nie dawaj maluszkowi nic do jedzenia. W trakcie dłuższej podróży warto zadbać o zdrowy, lekkostrawny posiłek. Należy unikać słodyczy i napojów gazowanych.

Sprawdzone leki rodzice zawsze powinni mieć pod ręką. W aptece dostępne są różne tabletki na dolegliwości związane z chorobą lokomocyjną u dzieci. Większość jest dostępnych bez recepty. Jeśli dziecko ma problemy podczas każdej podróży, to najlepiej podać mu tabletkę przed wyjazdem. Dzięki temu podróż minie mu spokojnie.

A po fakcie

Jeśli się nie zabezpieczyliśmy, a choroba lokomocyjna wystąpiła u dziecka, to przede wszystkim nie należy panikować. Dziecko zaczyna się również bardziej stresować, a nie o to chodzi. Choroba lokomocyjna u małych dzieci może różnie przebiegać. Jedne będą miały tylko zawroty głowy i mdłości, a inne będą wymiotować. Jeśli dziecko wymiotuje, należy podejść do tego jak do rzeczy naturalnej, bez paniki. Tak się zdarzyło i tyle. Najważniejsze, by dziecko się nie odwodniło, a więc należy podać mu wodę mineralną bądź herbatkę.

Choroba lokomocyjna to przykre doświadczenia dla małego dziecka, dlatego w takich sytuacjach należy wykazać się dużym zrozumieniem dla dziecka i otoczyć je opieką.

Źródło: http://radiobajka.pl.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.