Choroby wątrobowe – jak je poznać?

rumianekJednym z najważniejszych organów w ludzkim ciele, jest wątroba. Często niestety zaniedbywana przez ludzi i zapominana do czasu, aż stanie się coś złego. Wtedy może być już późno, jeżeli chodzi o profilaktykę. Czym więc są choroby wątrobowe i jak je rozpoznać, zanim będzie za późno?

Nie wolno ignorować żadnej choroby wątroby, ale koniecznie pójść do lekarza. W końcu to organ w dużej mierze odpowiedzialny za proces filtrowania krwi oraz syntetyzowania składników odżywczych, potrzebnych do normalnego funkcjonowania. Sama wątroba jednak dość mocno narażona jest na wszelkiego rodzaju infekcje wirusowe.

Choroby wątrobowe

Jakie więc objawy choroby wątrobowej może wysyłać nasz organizm, żeby poinformować nas, że z organem dzieje się coś złego? W przypadku wirusowego zapalenia wątroby, mogą występować następujące objawy, które z początku mogą przypominać grypę. Chodzi o ogólne poczucie osłabienia oraz stan podgorączkowy. Do tego mogą dochodzić jeszcze problemy z żołądkiem takie jak nudności. Jeżeli poczujemy ucisk w prawym nadbrzuszu to znak, że dzieje się coś poważnego. Wirusowe zapalenie wątroby dzieli się na kilka typów (typ A, B, C, D, E), a o ich leczeniu musi zadecydować już lekarz. Nie obejdzie się bez wizyty u specjalisty.

zioła

Choroba wątroby to nie tylko wirusowe zapalenie, ale także np. ostra niewydolność. Ta choroba wątrobowa wiązała się już będzie z przeszczepem, a jednym z jej objawów jest żółtaczka. Istnieją jeszcze takie choroby, jak polekowe zapalenie, autoimmunologiczne zapalenie, alkoholowe zapalenie czy w końcu sama marskość wątroby.

Nie wolno w żadnym z powyższych przypadków próbować leczyć się na własną rękę, ale jak najszybciej udać się do lekarza specjalisty.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.