Ciąża po 40- wady i zalety późnego macierzyństwa

Wiek rodzenia drastycznie przesuwa się w górę. Jeszcze kilkanaście lat temu najwięcej kobiet decydowało się na urodzenie dziecka między 20 a 25 rokiem życia. Obecnie średnio kobiety rodzą pierwsze dziecko w wieku 28 lat. Niektóre zwlekają do 35 roku życia, a nawet 40. Ciąża po 40 staje się czymś naturalnym. Dlatego dziś o wadach i zaletach późnego macierzyństwa. 

Ciąża po 40- zalety

Późne macierzyństwo.

Źródło: papamamaja.ru.

Stabilna pozycja zawodowa, dobre warunki mieszkaniowe i finansowe. Kobieta ma czas na studia, pracę, podróżowanie, rozwój hobby. Buduje swoją pozycję, ma stałą, pewną pracę, nie martwi się o pieniądze. Może zapewnić dziecku dobre warunki bytowe. To niewątpliwie zalety ciąży po 40. Dziecko ponoć, o czym piszą późne mamy na forach, odmładza, dodaje energii i chęci co działania. Kobiety decydujące się na późne macierzyństwo, mają również więcej czasu dla swoich pociech. Nie pędzą za karierą, poświęcają dziecku cały swój wolny czas.

Ciąża po 40- co na minus

Ciąża po 40.

Źródło: mamdziecko.interia.pl.

Wraz z wiekiem spadają szanse na dziecko. Im dłużej czekamy, tym trudniej może później być o potomka. Późna ciąża jest bardziej ryzykowna, ale żyjemy w czasach, gdzie postęp medyczny jest na tyle duży, że lekarze potrafią sobie radzić z różnymi dolegliwościami, schorzeniami w ciąży. Podstawą jest dobra opieka lekarska! Lekarze twierdzą, że kobiety po 40., które spodziewają się dziecka powinny bardziej dbać o siebie, więcej odpoczywać, nie przemęczać się. Największe ryzyko poronienia występuje w trakcie trzech pierwszych miesięcy, czyli jak u każdej kobiety spodziewającej się potomka.

Jestem po 40.- starać się o dziecko?

Pierwszym krokiem powinna być wizyta u lekarza. Rodzina czy znajomi mogą doradzać, ale nie sugeruj się ich opiniami! Badania i rozmowa z lekarzem powinny mieć kluczowe znaczenie.

Więcej informacji na temat ciąża po 40 znajdziesz na: http://www.zdrowystartwprzyszlosc.pl/moja-ciaza/chce-miec-dziecko/mam-40-lat-i-chce-miec-dziecko.

Źródło głównego obrazka: kobieta.dziennik.pl.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.