Co na kaszel, kiedy dopadnie nas choroba?

kaszel

Co na kaszel?

Często, kiedy dopadnie nas przeziębienie, zastanawiamy się, co na kaszel będzie dla nas najlepszym wyborem. Czy zdecydować się na tabletki, a może jednak syrop? Pytaniem, które może nas także męczyć jest to, jaki kaszel nas dopadł – suchy czy mokry? Warto rozwiać teraz te wątpliwości.

Wprawdzie mamy sam środek lata, ale w powietrzu czuć zbliżającą się już jesień, a to oznacza, że okres przeziębień jest niestety coraz bliżej. Warto więc znacznie wcześniej dowiedzieć się o tym, co może nas czekać oraz co warto wiedzieć, by przypadkiem nie kupić w aptece nieodpowiedniego specyfiku. Oczywiście wizyta u lekarza jest także bardzo ważna i nie powinno się bagatelizować żadnych objawów, które daje nam nasz organizm.

Co na kaszel przy przeziębieniu?

Zacznijmy od tego, jak rozróżnić kaszel mokry od tego, który nazywany jest suchym. To nie zawsze jest takie proste, jak się może wydawać. Najprostszym i najpewniejszym wyróżnikiem kaszlu mokrego jest oczywiście wydzielina, która wydobywa się przy samym kasłaniu. Nazywana jest ona plwociną i zazwyczaj pojawia się w środku infekcji, kiedy nasze ciało ma już problemy. Warto także wiedzieć o tym, że sam kaszel mokry jest mniej uporczywy oraz drażniący od suchego, który pojawia się na początku choroby. Często występuje on przy okazji infekcji bakteryjnej lub wirusowej. W tym przypadku mówimy o krótkich, ale intensywnych napadach samego kaszlu i choć nie pojawia się przy nim plwocina, to może on powodować problemy z oddychaniem.

Co na kaszel?

Fot. PixaBay

Co na kaszel wybrać, kiedy jednak się on pojawi? Kiedy będziemy już wiedzieć, jaki rodzaj kaszlu nas „dopadł”, należy zastosować odpowiedni środek. W przypadku mokrego, będzie to lek wykrztuśny, którego głównym zadaniem będzie rozrzedzanie powstającej w organizmie wydzieliny oraz zmniejszający jej lepkość. W przypadku kaszlu suchego, należy zastosować leki, których zadaniem jest hamowanie samego odruchu. Wybierając co na kaszel weźmiemy, warto spytać lekarza lub farmaceutę, by ten doradził, jaki środek będzie dla nas najefektywniejszy w danej sytuacji . Można wybrać syrop lub tabletki na kaszel (np. Flegamina w tabletkach).

Syrop Flegamina

Wybierając się do apteki, warto zapytać o syrop Flegamina, który poradzi sobie zarówno z kaszlem mokrym, jak i suchym. Jeżeli nasza pociecha się przeziębiła i także potrzebuje odpowiedniego leku, warto wybrać taki, który ma przyjemny smak. W ofercie producenta znajduje się także Flegamina dla dzieci, a wśród gamy produktów m.in. Flegamina truskawkowa. Odpowiedni smak, to przecież połowa sukcesu, bo wiemy, że dzieci nie zawsze chcą przyjmować leki.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.