Co stawia na nogi?

wiosnaCzasami ciężko nam zmusić się do czegokolwiek. Człowiek, który codziennie boryka się ze stresami i problemami, często ma ochotę zwyczajnie odpuścić. Tymczasem, gdy za oknem pojawią się pierwsze oznaki wiosny, wraca nam chęć do życia. Promienie słońca mają zbawienny wpływ na psychikę oraz organizm, ale nie one jedne potrafią zdziałać cuda.

Wśród sposobów, które działają na poprawę humoru oraz ogólnie samopoczucia ludzi, można znaleźć kilka godnych polecania. Jednym z nich z całą pewnością będzie właśnie spacer. Szczególnie teraz, gdy pogoda za oknem będzie coraz ładniejsza, warto znaleźć w tygodniu trochę czasu tylko na to. Jeżeli jesteśmy zabiegani i wydaje nam się, że nie mamy czasu na tego typu relaks, można rozwiązać to inaczej. Warto na chwilę zrezygnować z dojazdu do pracy środkami komunikacji miejskiej czy samochodu i zamienić to na wędrówki piesze. Czasem wystarczy wysiąść jeden przystanek wcześniej, by móc nacieszyć się kilkoma dodatkowymi minutami. Te po jakimś czasie zdziałają cuda i nasz organizm nam za to podziękuje.

wiosna

Co jednak w sytuacji, gdy problemy z ciałem spowodowane są czymś innym, niż tylko niedoborem promieni słonecznych? Zdarza się przecież, że pojawia się ból. Często jest on spowodowany zwykłym przeziębieniem, o które w okresie przejściowym zima-wiosna bardzo łatwo. Wtedy najlepszym i najszybszym rozwiązaniem stawiającym na nogi, będzie środek zawierający kwas acetylosalicylowy. Choć nazwa brzmi wyjątkowo skomplikowanie, to oznacza ona w uproszczeniu… aspirynę.

Jednym z produktów, który posiada w sobie ten kwas będzie Alka-Seltzer. Lek działa nie tylko przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie, ale także ma działanie przeciwgorączkowe i potrafi zobojętniać nadmiary kwasu solnego w żołądku. Co ciekawe, Alka-Seltzer zaczyna działać już po około 10-20 minutach (tyle czasu potrzeba, by kwas acetylosalicylowy osiągnął maksymalne stężenie w osoczu), czyli potrafi postawić „na nogi” w wyjątkowo krótkim okresie.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.