Co zrobić by kąpiel niemowlaka była dla niego przyjemnością?

Kąpiel niemowlaka.

Źródło: http://forwomen.su.

Codzienna kąpiel niemowlaka powinna być przyjemnością i dla młodej mamy, i dla maluszka. Niestety często, gdy to nasze pierwsze dziecko, ręce drżą, odczuwamy niepokój i stres. Maluszek czuje nerwowe ruchy i też zaczyna być nerwowy. By codzienna higiena kojarzyła się z przyjemnością, na początek zadbaj o wewnętrzny spokój.

Rozluźniająca muzyka, słodki głos mamy

Kąpiel niemowlaka będzie dla niego i dla Ciebie przyjemniejsza, gdy włączysz muzykę. Mogą być to wesołe rytmy bądź coś bardziej nastrojowego, szczególnie gdy maluch jest podenerwowany. Małe dzieci lubią słuchać głosu mamy, dlatego przyjemnie będzie, gdy podczas kąpieli zanucisz coś ciepłym głosem. A gdy nie chcesz śpiewać, mów do swojego maluszka, cichutkim, spokojnym głosem. Muzyka to również dobry sposób na starsze dzieci, które nie chcą się kąpać. Wesołe rytmy kojarzą się z zabawą, kąpiel będzie przyjemniejsza.

Kąpiel niemowlaka.

Źródło: http://babyonline.pl

Kąpiel niemowlaka a płyny do kąpieli dla dzieci

W tej kwestii nie można eksperymentować, maluszek nie powinien być myty kosmetykami, których używają pozostali domownicy. Płyn do kąpieli dla niemowląt ma odpowiedni skład, nie uczula, nie podrażnia, nie powoduje pieczenia oczu. Ponadto ma przyjemny zapach. Dobry płyn do kąpieli dla niemowląt sprawi, że codzienna kąpiel nie będzie koszmarem. Starszym do gustu przypadnie płyn do kąpieli dzieci kolorowy czy barwiący wodę. Dobrze jeśli mocno się pieni. Dzieci lubią w trakcie kąpieli mieć wokół dużo piany.

Zabawki dostosowane do wieku

Nie tylko odpowiedni płyn do kąpieli dzieci uprzyjemni im czas w wannie, ale również zabawki. Wybór jest bardzo duży, pamiętajmy aby kupować zabawki dostosowane do wieku dziecka. Niemowlak może pobawić się gumowym kubeczkiem, którym będzie przelewał wodę czy małą kaczuszką.

Ważne jest by dziecko kojarzyło kąpiel z przyjemnością, od tego zależy jak w przyszłości będzie podchodzić do tematu higieny!

Źródło głównego obrazka: http://dzieci.pl.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.