Czy kaszel jest potrzebny?

choroba leczenieNikt nie lubi, gdy dopada go choroba. Człowiek czuje się osłabiony, przemęczony, a gdy do tego dochodzi jeszcze kaszel, wszystko zaczyna drażnić. Czy da się coś z tym zrobić?

Kaszel pojawia się najczęściej przy górnym zapaleniu dróg oddechowych. To odruch, podczas którego wyrzucane jest powietrze z płuc. Zazwyczaj towarzyszy mu nieprzyjemne „chrząknięcie” oraz nierzadko ból. Nie ma w tym nic przyjemnego i nie dziwne, że praktycznie każdy kogo dosięgnie ta dolegliwość poszukuje na nią lekarstwa. Tylko czy naprawdę jest ono potrzebne?

leki

Sam kaszel ma swoje plusy, choć brzmi to dość niedorzecznie. Otóż pomaga on oczyszczać drogi oddechowe. Organizm sam więc się broni przed chorobą i choć kaszel może być dobrym objawem, to nie wolno go lekceważyć. Szczególnie wtedy, gdy trwa dłużej niż kilka dni. Może on wtedy oznaczać poważną chorobę – nawet zapalenie płuc. Jakich więc leków używać?

Najlepiej takich, które w składzie maja ambroksol. To substancja czynna, której głównym zadaniem jest wspomaganie wykrztuszania. Pomaga usunąć z układu oddechowego zalegającej w niej wydzieliny. Wpływa także na ruch rzęsek. To niewielki włoski znajdujące się w tchawicy oraz oskrzelach. To dzięki nim oraz ich ruchowi, wydzielina może wydostawać się na zewnątrz.

Lecznicze działanie ambroksolu zostało udokumentowane licznymi badaniami, a dodatkowo udowodniono, że jego obecność w składzie leków wspomaga eliminację drobnoustrojów, a tym samym działa leczniczo podczas infekcji. Ambroksol jest szybko przetwarzany przez organizm i nie ma możliwości, by zalegał wewnątrz. I co ważne, nie działa przeciwkaszlowo, a jedynie wspomaga jego wywołanie.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.