Czym kierować się wybierając smartfona? Część 2

smartfonW poprzednim artykule poruszającym problem z wyborem telefonu komórkowego, skupiliśmy się na kwestii czy kupić sprzęt nowy czy też używany. Teraz zajmiemy się kwestią tego, na co warto zwrócić uwagę w opisie producenta.

Nie każdy, kto decyduje się na zakupienie nowego sprzętu, interesuje się czymś takim, jak specyfikacja. Wbrew pozorom, nie tylko wygląd się liczy. Mimo tego, że producenci smartfonów przykładają do niego ogromną wadę, to warto dowiedzieć się, co kryje się w środku. Z tymi informacjami, nawet nie będąc specem od urządzeń mobilnych, będziemy w stanie wybrać sprzęt godny uwagi i co ważne, w odpowiedniej cenie.

Przede wszystkim należy sprawdzić ile pamięci RAM będzie miał nasz nowy smartfon. To w pamięć RAM przechowywane są informacje, które wykorzystują programy i aplikacje. Oznacza to, że im większa wartość, tym praca i zabawa na urządzeniu będzie znacznie przyjemniejsza. Nie będziemy doświadczać problemów z zacinającymi się aplikacjami, które będą spowalniały działanie telefonu. We flagowych, czyli najlepszych modelach danego producenta, wartości pamięci RAM są na poziomie 4, a nawet 6 GB.

smartfon

Równie ważne jak ilość pamięci RAM, zwrócić uwagę na to w jaki procesor wyposażono smartfona. Obecnie najnowsze podzespoły zbudowane są na 64 bitowej architekturze. Brzmi to wyjątkowo skomplikowanie, ale tak naprawdę oznacza tyle, że sprzęt posiadający taki procesor ma większą moc obliczeniową. Tym samym lepiej poradzi sobie z nowymi wersjami systemów operacyjnych, a w połączeniu z dużą ilością RAM, będziemy mieli pewność, że każda aplikacja powinna działać bez zarzutu. Kolejnym istotnym elementem specyfikacji będzie miejsce na dane. Im więcej GB, tym więcej programów, zdjęć oraz filmów uda nam się na telefonie zapisać. O aparatach w kolejnej części.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.