Czym kierować się wybierając smartfona? Część 3

smartfonWybór telefonu to decyzja, która powinna być przemyślana. Część z porad na ten temat można znaleźć w poprzednich wpisach. Dziś zajmiemy się czymś, co stało się nieodłącznym elementem wyposażenia każdego już smartfona – aparat.

Jeszcze kilka lat temu, nikt chyba nie przypuszczał, że technologia pozwoli na umieszczanie w telefonach aparatów, które nie tylko będą robiły zdjęcia, ale też niemal praktycznie w całości wypchną z rynku tzw. „małpki”. Chodzi oczywiście o małe, kompaktowe aparaty, które zazwyczaj zabierało się ze sobą na wakacje czy imprezy. Obecnie nie ma już takiej potrzeby. Szybciej i wygodniej zdjęcie wykona się smartfonem, którego i tak mam przecież pod ręką.

Tylko czy w każdym telefonie, który można dostać na rynku, aparat jest taki sam? Nie, oczywiście, że nie. To jaka będzie jakość zdjęć zależy od tego, jakie podzespoły zostały użyte w module aparatu. W większości modeli smartfonów, które można kupić w sklepach mają wewnątrz mniej więcej to samo. Oczywiście w przypadku każdego ze smartfonowych segmentów te specyfikacje będą się różnić. Inaczej będą wyglądały moduły w telefonach z najniższej półki cenowej, inaczej ze średniej, a flagowce to już zupełnie inna historia.

smartfon

Wybierając swój nowy telefon warto wstrzymać się chwilę i poczekać aż w branżowej prasie pojawią się pierwsze recenzje. To w nich będzie można zobaczyć, jak wyglądają robione aparatem fotografie. Wtedy można podjąć decyzję czy sprzęt sprosta stawianym przez nas wymaganiom. Bo w zależności od wybranego modelu, może on robić lepsze zdjęcia w nocy lub szybciej łapać ostrość. To ostatnie może przydać się w chwili, gdy większość fotografii robimy zwierzętom, dzieciom lub na wydarzeniach sportowych. Trzeba zaznaczyć, że chodzi tutaj raczej o fotografię amatorską, gdyż w przypadku tej profesjonalnej i sprzętów (zwłaszcza obiektywów) nie da się zastąpić smartfonem. Jeszcze.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.