Czym myć okna?

czym myć oknaWprawdzie święta wielkanocne już za nami, ale to nie oznacza, że powinno zapomnieć się o porządkach. Czym myć okna tak, żeby nie zostawały na nich smugi i żebyśmy nie musieli tego zabiegu powtarzać w nieskończoność. Oto garść naszych porad!

Istnieje przynajmniej kilka sposobów na to, jak skutecznie umyć okna w mieszkaniu czy domu. I najbardziej interesujące w nich jest to, że nie trzeba wcale korzystać z markowych środków do czyszczenia. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by tak robić, ale istnieją także domowe sposoby, a oto kilka z nich.

Czym myć okna

Czym myć okna, jeżeli nie mamy w domu żadnych środków czyszczących? Najpopularniejszym rozwiązaniem, jest… ocet. Jego działanie czyszczące znane jest od dawna, a co więcej, nie potrzeba tutaj żadnych specjalnych przygotowań. Płyn do mycia tworzy się mieszając ocet z wodą w stosunku jeden do jednego. Tak przygotowany środek doskonale poradzi sobie ze wszelkimi zabrudzeniami na szybach, a dodatkowo także je nabłyszczy. Trzeba się jednak pogodzić z tym, że jego zapach jest dość specyficzny.

czym myć okna

Kolejnym produktem, który możemy zrobić samodzielnie, jest z wykorzystaniem cytryny. Tutaj na około dwa i pół litra wody. Do tego wyciskamy całą jedna cytrynę i tak przygotowany płyn może posłużyć nam do umycia okien. Jak więc widać, nie ma specjalnych problemów z tym, czym myć okna. Najlepiej robić to oczywiście wtedy, kiedy nie pada i nie jest też specjalnie gorąco. Tak, żebyśmy się przesadnie przy tej czynności nie zmęczyli. Do wycierania powierzchni szyb najlepiej używać papierowych ręczników. Te doskonale wchłaniają wilgoć, choć trzeba się przygotować na to, że będą się dość szybko zużywać. Warto też uzbroić się w cierpliwość, bo niestety, ale mycie okien potrafi być czasochłonnym zajęciem. Za to potem o wiele przyjemniej patrzy się na świat.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.