Czym są bakterie kwasu mlekowego?

dzieciWidząc napis, który brzmi jak nazwa poważnej choroby, wielu rodziców zapewne złapie się za głowę i zrobi wszystko, by odciągnąć swoje dzieci od czegoś takiego. Tymczasem bakterie kwasu mlekowego to samo zdrowie, choć ich nazwa potrafi zniechęcić.

Wiele można usłyszeć o tym, że odpowiednia dieta oraz zbilansowane posiłki są w stanie sprawić, że nasze dzieci będą zdrowsze. I jest to absolutna prawda. Jednak, by wszystko przebiegało tak jak należy, powinniśmy wiedzieć czym nasze pociechy są karmione. Tutaj wielką pomocą będą posiłki, które wzbogacone zostały żywymi kulturami bakterii.

dziecko

Jednak zanim zdecydujemy się podać naszemu dziecku cokolwiek, musimy dokładnie wiedzieć, co to będzie. Probiotyki to tylko jedna z możliwości, ale także ta najpopularniejsza. Czym tak w ogóle one są? Otóż probiotyki to podawane doustnie kultury bakterii. Ich zadaniem jest poprawa działania układu trawiennego oraz zachowanie prawidłowej flory fizjologicznej. Najczęstszymi żywymi kulturami bakterii, które są podawane są bakterie kwasu mlekowego.

Bakterie kwasu mlekowego należą do najczęściej wykorzystywanych kultur bakterii oraz opisywanych w literaturze naukowej. Ich zastosowanie pomaga w leczeniu biegunki, która występuje u dzieci po podaniu im antybiotyków. Pomagają również w przypadku zwykłej biegunki infekcyjnej. Wykorzystywanie bakterii kwasu mlekowego wspiera przywrócenie naturalnej mikroflory jelitowej.

Skąd wiedzieć, czy nasze dziecko potrzebuje tego typu probiotyków? Przede wszystkim należy zapytać się lekarza lub farmaceuty, który w przypadku przepisania antybiotyków, powinien także doradzić, jakich kultury bakterii potrzebuje nasze dziecko. Żywe kultury bakterii hamują wzrost bakterii chorobotwórczych oraz sprawiają, że w ciele produkuje się więcej przeciwciał.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.