Czym się kierować wybierając smartfona? Część 1

telefonW czasach, gdy nasze telefony stają się przestarzałe w momencie, gdy wyciągamy je już z pudełka, warto wiedzieć czym się kierować przy ich wyborze. Im lepszą decyzję się podejmie, tym większa szansa, że telefon będzie nam długo służył.

Przebierając w ofertach trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie – czy chcemy telefon w tzw. „abonamencie”, zupełnie nowy czy też używany. Każda z opcji na swoje plusy. W pierwszym przypadku często wybór nowego modelu smartfona jest zwyczajnie nieopłacalny. Po przeliczeniu wszystkich rat może wyjść na to, że za telefon zapłacimy więcej niż za taki, który kupilibyśmy bezpośrednio od producenta. Oczywiście wersja „abonamentowa” wydaje się tańsza ze względu na rozłożone w czasie płatności. Tymczasem w wielu sklepach można skorzystać z rat, które w efekcie wychodzą taniej.

telefon

Jeżeli zdecydujemy się na zakup telefonu używanego, kupujemy „kota w worku”. Niezaufany sprzedawca, a tym samym produkt z niewiadomego źródła, może wywołać więcej problemów niż można sobie wyobrazić. W przypadku awarii czy uszkodzenia prawdopodobieństwo tego, że pojawią się problemy z wymianą sprzętu, możemy być tego raczej pewni. Nie powinno się wprawdzie zakładać najgorszego, ale w sytuacji, gdy kupujemy urządzenie warte kilkaset złotych to dobrze mieć pewność, że w razie kłopotów będziemy w stanie sobie z nimi poradzić.

Kupując smartfona z zaufanego źródła można zyskać także dodatkowe ubezpieczenie przed nieprzewidzianymi wydarzeniami. Jednym z nich będzie to przed rozbitym ekranem. Obecnie technologia poszła do przodu, ale w przypadku, gdy urządzenie upadnie np. na chodnik, pewne jest to, że nie pozostanie ono w całości nie uszkodzone. Niestety, ale nie za każdym razem takie ubezpieczenie zostanie pozytywnie rozpatrzone przed producenta. Warto jednak zastanowić się nad nim, gdy kupujemy smartfona z tzw. „wyższej półki”, czyli nowego i z najlepszą specyfikacją.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.