Czytnik książek – jak wybrać?

czytnik książekNie ma lepszego rozwiązania w podróży, niż czytanie książek. Długa trasa pociągiem, autobusem czy nawet samolotem może nam minąć w mgnieniu oka, kiedy mamy za sobą odpowiednią lekturę. Jednak zabieranie ze sobą na urlop kilku powieści mocno obciąży nasz bagaż. Chyba, że zdecydujemy się na czytnik książek. Tylko jak wybrać ten odpowiedni?

Obecnie na rynku bez problemu znajdziemy urządzenie, które pozwoli nam na swobodne czytanie książek w formie e-booków. Praktycznie w każdym sklepie z elektroniką znajdziemy kilka modeli tego typu sprzętów. Jak wybrać ten, który będzie dla nas odpowiedni?

Jak wybrać czytnik książek?

Przed zakupem warto odpowiedzieć sobie na jedno pytanie. Czy będziemy czytali w nocy? Jeżeli tak, to koniecznie należy zadbać o to, żeby czytnik książek został wyposażony w podświetlanie ekranu. Urządzenia korzystają z technologii e-papieru, czyli ich wyświetlacze różnią się od tych, które znajdują się np. w smartfonach czy tabletach. Ekran może wydawać się jasny w ciągu dnia, ale wieczorami oraz w nocy, czytanie może bardzo męczyć wzrok. Samo podświetlenie powinno oferować kilka wariantów tak, żeby dało się je dopisywać do swoich potrzeb.

czytnik książek

Kolejną ważna rzeczą przy wyborze odpowiedniego czytnika, będzie jego wielkość. Tutaj dużo zależy od preferencji czytającego, ale nie polecamy zbyt dużych rozmiarów. Czytniki mają możliwości powiększania oraz dostosowywania fontu do użytkownika, więc zawsze można go powiększyć. Mniejszy czytnik książek łatwiej zabrać ze sobą w podróż. Wprawdzie jego akumulator też wtedy będzie miał mniejszą pojemność, ale czas życia na baterii liczony jest czasem nawet w tygodniach. Koniecznie trzeba to sprawdzić na opakowaniu produktu.

Czytnik książek to świetne rozwiązanie w podróży, ale sprawdzi się także w codziennym życiu. Bez trudu można na nim czytać gazety, bo urządzenie jest wyposażone w Wi-Fi. Nic tylko czytać.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.