Czy dać dziecku grać na konsoli?

Czy dać dziecku grać na konsoli?Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, czy dać dziecku grać na konsoli? Martwią się, że nie będzie ono przez to wychodziło na zewnątrz, zawierało przyjaźni, a nawet o to, że stanie się agresywne. Oczywiście to wszystko nieprawda. O ile podejdziemy do tematu spokojnie i z rozwagą.

Gry, te na komputery stacjonarne, konsole czy nawet komórki, mają ze sobą wiele wspólnego. Chcą żeby ich użytkownicy spędzili dobrze i przyjemnie czas. Oczywiście przed kilkunastoma laty nie było do nich tak łatwego dostępu, jak ma to miejsce dziś, co jednak nie oznacza, że są one szkodliwe. Powinniśmy tylko znać umiar.

Czy dać dziecku grać na konsoli?

Odpowiedź powinna być prosta. Tak lub nie, ale w tym wypadku nie ma prostych rozwiązań. Wszystko powinno być uzależnione od tego, jak zachowuje się pociecha i na ile jest ona już odpowiedzialna. Elektroniczna rozrywka to potężna branża, która ma do zaoferowania ogrom rzeczy. Więc to my, jako rodzice, powinniśmy zadecydować o tym, w co nasze dziecko będzie grało. A już na pewno wtedy, kiedy jest ono jeszcze bardzo młode.

konsola

Istnieje szereg tytułów na konsole, które rozwijają zdolności dziecka, a nie są jedynie pustą rozrywką. Nasza pociecha może nauczyć się logicznego myślenia rozwiązując zagadki razem z głównym bohaterem czy też wyrobić sobie zręczność i umiejętność szybkiego podejmowania decyzji. Ta ostatnia w grach platformowych jest szczególnie pożądana i choć teraz tego możemy nie widzieć, gry wpływają pozytywnie na rozwój dzieci. O ile oczywiście podchodzimy do wszystkiego z odpowiednim umiarem.

Taka rozrywka nie może zastąpić spędzania wspólnego czasu czy spacerów. To powinien być jedynie mały dodatek do życia. Nie powinniśmy się więc zastanawiać, czy dać dziecku grać na konsoli, ale raczej jak zadbać o to, by ta gra przyniosła pozytywne efekty.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.