Jak dbać o tatuaż

tatuażPrzed kilkoma laty tatuaż kojarzony był bezsprzecznie tylko z jednym – z więzieniem. Tymczasem to rodzaj sztuki, który widoczny jest na skórze coraz częściej. Tylko czy każdy wie, jak dbać o tatuaż?

Zanim podejmiemy decyzję o tym, żeby na naszej skórze pojawiła się ozdoba w postaci tatuażu, musimy wybrać odpowiednie studio. Najlepiej takie, które ma już ugruntowaną renomę i zadowolonych z jego usług klientów. Da nam to gwarancję, że wyjdziemy z niego zadowoleni. Oczywiście bardzo ważne jest to, żeby tatuażysta i jego styl odpowiadał naszym gustom.

tatuaż

Gdy już dokonamy wyboru, przychodzi czas na to, by umówić się na wizytę. Może okazać się, że do obleganego artysty jest tak duża kolejka, iż przyjdzie nam czekać na tatuaż minimum kilka miesięcy. Jednak warto swoje odczekać, bo dzieło sztuki, które pojawi się na naszej skórze będzie z nami już do końca życia. Tylko, czy aby na pewno w takim samym stanie, jak na początku? Otóż nie, a jeżeli nie będziemy o tatuaż dbali, to z całą pewnością dużo straci.

Jak dbać o tatuaż

Gdy już nasze nowe dzieło sztuki się zagoi (w zależności od skóry trawa to od kilku dni do około półtora tygodnia), powinniśmy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Tusz pod skórą z czasem odrobinę wyblaknie, ale możemy to spowolnić tak, by nawet po kilkunastu latach nasze dzieła sztuki wyglądały bardzo dobrze. Ważne jest to, by nie opalać zbytnio miejsca, gdzie mamy tatuaż. Zbytnia ekspozycja na promienie słoneczne źle wpływa na tusz. Nie oznacza to, że należy ukrywać się w ciągu dnia, a wychodzić jedynie w środku nocy, ale należy się zabezpieczyć. Najlepiej używać mocnego filtra, który zapewni nam ochronę. Warto także co jakiś czas nawilżać skórę i pozbywać się naskórka za pomocą pilingów. Jest wiele sposobów na to, jak dbać o tatuaż, by przez lata wyglądał dobrze. I najlepiej o to zadbać.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.