Depilacja intymna – czy jest się czego bać?

depilacja intymnaDepilacja intymna przestała być tematem tabu. Kobiety chętniej korzystają z dobrodziejstw oferowanych im przez nowoczesne salony kosmetyczny i coraz częściej decydują się na usuwanie owłosienia z okolic bikini. Jak przygotować się do takiego zabiegu i czy jest on bolesny?

Usuwanie owłosienia na ciele, to nie tylko domena kobiet. W dużej części salonów kosmetycznych czy firm zajmujących się profesjonalnie depilacją lub woskowaniem, znajdują się także zabiegi dla mężczyzn. Jednak najczęściej z takich usług, korzystają jednak przedstawicielki płci piękniej. Czy depilacja okolic intymnych jest w ogóle potrzebna? To oczywiście sprawa osobista i jeżeli nie ma przeciwwskazań ze strony medycznej, nic nie stoi na przeszkodzie, by choć raz spróbować.

Depilacja intymna

Największe oblężenie salony kosmetyczne przeżywają w okresie letnim. Nie powinno to nikogo dziwić, bo przecież wtedy często wybieramy się na plażę, a na nim jak dobrze wiadomo, tam obowiązuje zazwyczaj strój bikini. W takim przypadku dobrze więc zadbać o to, żeby czuć się wtedy pewnie i tak, żeby nic nie odwracało uwagi od wypoczynku. Jak przygotować się do takiego zabiegu oraz sprawdzić, czy wiemy na co się decydujemy. W końcu istnieje kilka rodzajów depilacji.

Depilacja brazylijska

Depilacja brazylijska to nazwa, która odnosi się do pewnego salonu kosmetycznego, który znajduje się w Stanach Zjednoczonych. W Nowym Jorku po raz pierwszy zaczęto stosować ten rodzaj usuwania niechcianego owłosienia z wzgórka łonowego, ale pozostawiając na nim wąski pasek lub jakiś wzór. Metoda szybko zaczęła zyskiwać na popularności i dziś można ją znaleźć pod każdą szerokością geograficzną.

depilacja intymna

Istnieje także inna metoda, która pozbywa się owłosienia w całości i to nie tylko ze wzgórka łonowego. Zabieg dotyczy wtedy także warg sromowych, pośladków oraz przestrzeni pomiędzy nimi. Ten zabieg nazywany jest często depilacją hollywoodzką. To, którą z nich kobieta wybierze, zależy już tylko od jej preferencji. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by obie metody ze sobą połączyć i zdecydować się np. na paseczek oraz okolice pośladów czy usunąć owłosienie z pomiędzy nich, ale zostawić paseczek. Takie decyzje najlepiej podejmować już w wybranym salonie.

Jak przygotować się do depilacji intymnej?

Przede wszystkim przed wybraniem się do salonu kosmetycznego, który wykonuje tego typu zabiegi, warto sprawdzić jakie ma opinie. Najlepiej popytać wśród znajomych, ale jeżeli nie znamy takich osób, koniecznie sprawdźmy, czy w Internecie znajdziemy jakiekolwiek informacje. Może się zdarzyć, że zachęcone niską ceną za zabieg, kobiety decydują się na depilacje bez sprawdzenia miejsca, gdzie mają ją przechodzić. Potem mogą pojawić się problemy skórne, a sama usługa może kosztować nas nie tylko pieniądze, ale także i zdrowie.

Kiedy salon zostanie już wybrany, warto zadbać o siebie. Włoski, które mają zostać wydepilowane, podobnie jak te w przypadku występujących na np. nogach, nie mogą być zbyt krótkie. Należy więc odstawić maszynkę do golenia na kilka dni przed przystąpieniem do zabiegu. Idealna długość włosków, które znajdują się na wzgórku łonowym, powinna być w przedziale od pół do jednego centymetra. Inaczej wosk lub masa cukrowa nie będą w stanie odpowiednio przywrzeć do włosa. Co w sytuacji, jeżeli włoski są dłuższe? Trzeba je przyciąć. Można to wykonać samodzielnie lub poprosić o to osobę w salonie kosmetycznym. Warto przed przystąpieniem do zabiegu zapytać, czy istnieje taka możliwości (najlepiej podczas zapisywania się na zabieg).

depilacja intymna

Depilacja woskiem

Przed przystąpieniem do depilacji woskiem nie powinno się także korzystać z sauny, opalania czy solarium. Warto także wykonać wcześniej zabieg peelingu, który zapobiegnie temu, że po samej depilacji, włoski będą wrastały w skórę. Jak wygląda sam zabieg i czy jest on bolesny? Nie da się ukryć, że korzystnie z wosku nie należy do najprzyjemniejszych doznań. Rozgrzany wosk rozprowadzany jest na włoskach, a następnie, kiedy już lekko stwardnieje, odrywany jest w kierunku przeciwnym do ich wzrostu.

Oczywiście takie wyrywanie musi boleć, ale też zapewnia niemal 100 procentową skuteczność w depilacji. Wosk szczelnie pokrywa skórę, a w związku z tym, po zabiegu część ciała jest niemal gładka. To jednak nie jedyna z metod depilacji. Niektóre salony oferują także depilację pastą cukrową. Specjalnie przygotowana masa przyczepia się jedynie do włosków i choć jest mniej bolesna, to może być niedokładna. Nie wszystkie elementy owłosienia uda się usunąć za pierwszym razem. Ten rodzaj depilacji często jest też droższy, niż tej z użyciem wosku.

Czy to wstyd?

Zabieg w profesjonalnym studio kosmetycznym to przede wszystkim higiena oraz dbanie o komfort korzystającego z zabiegów. Klienci dostają jednorazową bieliznę, a po skończonej depilacji szczegółową informację na temat tego, jak postępować dalej. Skóra może być nadwyrężona, a co za tym idzie, należy o nią odpowiednio dbać. Przede wszystkim powinno unikać się opalania oraz pływania w basenie. Warto także zakupić wcześniej odpowiedni balsam do podrażnionej skóry. Depilacja intymna to nie wstyd, ale zwyczajny zabieg kosmetyczny.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.