Depilator czy naturalne metody? Co wybrać?

gładkie nogiUsuwanie niechcianych włosków z powierzchni skóry to wyjątkowo żmudne zajęcie. Można to zrobić raz, a dobrze i mieć problem z głowy. Tylko jak to zrobić?

Zadbane oraz gładkie ciało to jeden elementów, który definiuje to, jak postrzegane są kobiety. Owłosienie, szczególnie na nogach oraz pod pachami, jest czymś co nie mieści się już w powszechnie rozumianych kanonach piękna. Nie jest to jednak wymysł nowoczesnych ludzi. Już od wieków kobiety pod prawie każdą szerokością geograficzną pozbywały się niechcianego owłosienia.

Na szczęście obecna technologia pozwala na szybsze, a co za tym idzie, znacznie mniej bolesne sposoby usuwania włosów. Zanim pojawiły się pierwsze depilatory, kobiety korzystały ze znacznie mniej… bezpiecznych możliwości. Jedną z nich było na przykład wypalanie włosków. Dziś wydaje się to absolutnie nie do pomyślenia. Trudno wyobrazić sobie ból z jakim musiały zmierzyć się kiedyś kobiety, by poczuć się piękne. Korzystano także z mniej inwazyjnych sposobów takich jak chociażby nakładanie na skórę miodu, przykładanie do niego kawałków materiału, a następnie odrywanie ich razem z włosami.

nogi

To przykład, który w zmienionej formie znany jest po dziś dzień. Oczywiście zamiast miodu używać można specjalnych kremów lub pasty cukrowej. Włoski można usunąć także za pomocą zwykłej maszynki do golenia, ale efekty są zadowalające jedynie na kilka dni. Stałym rozwiązaniem byłoby skorzystanie z laserowego zabiegu, choć to dość drogi oraz bolesny zabieg. Idealnym sposobem, który zapewni gładką skórę na bardzo długo jest depilator.

Wybierając odpowiedni model należy sprawdzić, czy jest on wyposażony w funkcje, które pozwalają redukować uczucie bólu. Coś takiego posiada m.in. depilator Ultra Eco, który ma wbudowane specjalne kulki odpowiedzialne za niwelowanie nieprzyjemnego uczucia. Dobrze dobrany depilator jest także łatwy w obsłudze, a jego rozmiary nie są zbyt duże. Wyżej wymieniony Ultra Eco posiada także regulację prędkości, a design urządzenia przyciąga wzrok łagodnymi liniami oraz stonowanymi kolorami.

Owszem, można korzystać z naturalnych środków czy maszynek do golenia, ale warto zaopatrzyć się w depilator. Skóra będzie wdzięczna za to, że potraktowano ją z szacunkiem.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.