Dieta niskosodowa dla każdego?

Dieta niskosodowaO tym, jaka dieta będzie dla naszego organizmu odpowiednia, powinien zadecydować lekarz lub dietetyk. Często jednak słyszymy o czymś, co nazywa się dieta niskosodowa. Czym jest dokładnie i czy każdy może z niej skorzystać?

Ważne jest to, by nie stosować diety niskosodowej wtedy, kiedy tylko najdzie nas na to ochota. Ta dieta powinna być stosowana tylko w określonych przypadkach, o których poinformuje nas lekarz lub dietetyk. Wprawdzie dieta bez soli brzmieć może kusząco, to może też wywołać problemy.

Dieta niskosodowa

Kluczowe w diecie niskosodowej jest to, by maksymalnie ograniczyć dostarczanie do organizmu tego pierwiastka. Należy wyeliminować także konserwanty oraz co poniektóre potrawy. Można więc zapomnieć o solonym i suszonym mięsie czy po prostu słonych przekąskach. Kluczowe w diecie bez soli będą warzywa oraz owoce. Jeżeli podejrzewamy, że mamy problem ze zbyt dużym stężeniem sodu w organizmie, udajmy się do lekarza lub dietetyka, by ten rozpisał nam odpowiednio jadłospis. Tego nie powinno się bagatelizować.

dieta niskosodowa

dieta niskosodowa

dieta niskosodowa

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.