Domowa biblioteczka – czy warto?

Domowa biblioteczkaOstatnio opublikowano raport o stanie czytelnictwa w Polsce. Wynika z niego, że większość z mieszkańców naszego kraju w ogóle nie czyta. Nie do końca pasuje to do tego, co widać na targach książki czy księgarniach, gdzie półki uginają się od nowych pozycji. Czy domowa biblioteczka jest czymś, czego należy się obecnie wstydzić?

Czytanie rozwija wyobraźnię i sprawia, że możemy przenieść się do zupełnie innego świata. Nawet wtedy, kiedy czytamy o rzeczach niebezpiecznych czy tajemniczych, nic nam przecież nie grozi. Dziwić może więc to, że wiele osób, a tak wynika ze wspomnianego raportu, po prostu nie czyta. Jednak domowa biblioteczka to dalej coś, co jest niemal w każdym domu.

Domowa biblioteczka

Jeżeli nałogowo kupujemy książki, to warto wiedzieć, jak prawidłowo przygotować domową biblioteczkę. Może się wydawać, że to proste oraz łatwe zadanie, ale nie do końca tak jest. Wszak książki powinny być dobrze wyeksponowane w pomieszczeniu, a o to czasem trudno. Warto rozważyć więc kilka opcji, a jedną z nich jest tak, by zamiast klasycznych regałów na książki, wymyślić coś innego.

domowa biblioteczka

Półki na książki mogą wyglądać… wyjątkowo. Czasem wystarczy prosty pomysł, by efekt zachwycał każdego, kto tylko wejdzie do mieszkania. Przykładowo można wykorzystać stare rury hydrauliczne. Odpowiednio oczyszczone i przymocowane do ściany posłużą jako wyjątkowa podpórka na książki. Domowa biblioteczka powinna też odzwierciedlać nasze zainteresowania, a nie być tylko „wystawką”. Powieści należy więc kupować z rozmysłem, żeby potem nie żałować wydanych na nie pieniędzy oraz by te nie zajmowały zbyt dużo miejsca na półkach. Wbrew pozorom, bardzo łatwo i bardzo szybko biblioteczka może się zapełnić, a oddawanie książek zawsze przychodzi trudno. Przynajmniej tym, którzy jeszcze czytają.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.