Domowa maseczka na twarz

maseczkaCo zrobić, gdy skóra wymaga wizyty u kosmetyczki? Pierwszą możliwością jest udanie się do odpowiedniego salonu, ale są także domowe sposoby na to jak poradzić sobie z niesforną cerą.

Nie ulega wątpliwości, że problemy z cerą to rzecz wyjątkowo nieprzyjemna. Potrafią odbierać radość nawet z najprostszych, codziennych czynności. W przypadku ważnych życiowych wydarzeń takich jak ślub czy ważne spotkanie biznesowe, sprawa jest już o wiele bardzie poważna. W takim wypadku konieczna może okazać się pomoc specjalisty. Są jednak sposoby na to, by czasem poradzić sobie z niektórymi problemami w domowym zaciszu.

ogórek cytrynaWiele z artykułów spożywczych, które znajdują się w domowych kuchniach, można także wykorzystać w łazience. Maseczki głęboko oczyszczające to przecież nic innego jak ekstrakty z roślin ale jej działanie wpływa na skórę w sposób wręcz rewelacyjny. Głęboko ją oczyszcza z tłuszczu oraz resztek brudu. Trudno nawet opisać uczucie, gdy po raz pierwszy maseczka oczyszczająca kładziona jest na twarz. Co więc można zrobić samemu?

Mając wrażliwą skórę można zastosować maseczkę ze śmietany oraz cytryny. Do jej przygotowania należy zużyć cztery łyżki śmietany, które dodatkowo skraplane są cytryną. Taką mieszkankę umieszcza się na skórze i pozostawia przez około dwadzieścia minut. Przy zmywaniu w pierwszej kolejności używa się letniej wody, a następnie zimnej. Po takim zabiegu cera będzie odświeżona oraz czysta.

Kolejną możliwością jest przygotowanie maseczki ze świeżo ubitych białek. Należy je równomiernie i powoli rozprowadzać po skórze. Następnie należy poczekać aż maseczka zaschnie, a potem ją spokojnie zmyć. Ten zabieg sprawia, że skóra pozostanie napięta. Ważne jest to, by jej nie stosować gdy zmagamy się z problemem suchej cery. Może wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

Warto zajrzeć do lodówki, bo może kryć się w niej znacznie więcej pożytecznych produktów, które mogą przydać się cerze.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.