Domowe sposoby na mycie okien?

oknoPostawione w tytule pytanie wydaje się dziwne. Co może być trudnego w zwykłym myciu okien w mieszkaniu? Okazuje się, że można to robić na wiele sposobów.

Nie każdy z nich może być odpowiedni. Wszak niektóre ze środków, które wykorzystywane są do utrzymywania czystości, mogą zawierać szkodliwe składniki. Można z nich oczywiście korzystać, choć warto przed rozpoczęciem całego „zabiegu”, warto przeczytać skład na etykiecie. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub nieznajomości poszczególnych składników wchodzących w skład środka, można sprawdzić potrzebne informacje w Internecie. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy nie chcemy korzystać z produktów, które można znaleźć na sklepowych półkach w dziale z chemią?

Istnieje kilka sposobów na to, by wyczyścić okna, bez potrzeby kupowania specjalnych środków. Wiele z elementów potrzebnych do stworzenia domowego płynu do okien znajduje się zazwyczaj w domowym otoczeniu. Jednym z klasycznych metod, które sprawdzają się już od wielu lat jest oczywiście woda z octem. Składniki miesza się w proporcjach jeden do jednego. Wprawdzie zapach, który będzie unosił się w mieszkaniu będzie mało przyjemny, to za to otrzymujemy pewność, że okna będą lśniąco czyste. Jeżeli ocet okaże się zbyt intensywną wonią, którą będzie trudno znieść, można go zastąpić sokiem z cytryny.okno

Do około dwóch litrów wody należy wcisnąć całą cytrynę. Tak przygotowany płyn pomoże usunąć zabrudzenia z szyb, a przy tym zostawił w całym mieszkaniu ładny zapach. Można skorzystać także z płynu do mycia naczyń, który rozcieńczony w wodzie zdziała cuda. A kiedy najlepiej myć okna? Obowiązkowo po okresie zimowym, by na wiosnę nie „straszyły” plamami i brudem. Także przed okresem jesiennym wypadałoby doprowadzić szyby do porządku, inaczej w ciągu zimy może dojść do sytuacji, gdy przez okna nie będzie nic widać.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.