Domowe sposoby na przeziębienie

Domowe sposoby na przeziębienieW momencie kiedy następuje gwałtowna zmiana warunków pogodowych, a upały ustępują miejsca deszczom oraz zimnemu powietrzu, łatwo o chorobę. Na szczęście istnieją sprawdzone, domowe sposoby na przeziębienie z których warto skorzystać.

Często bagatelizujemy kaszel, podwyższoną temperaturę ciała i katar oraz liczmy na to, że jakoś „samo przejdzie”. Owszem, czasem się tak zdarza, ale to rzadkość. W sytuacji, gdy czujemy się coraz gorzej i gorzej, konieczna będzie wizyta u lekarza. Nie powinno się zakładać, że objawy przeziębienia same ustąpią lub nie zwiastują czegoś gorszego. Lepiej zawczasu zadbać o swoje zdrowie, niż później przechodzić długotrwałe i często również kosztowne leczenie. Pamiętajmy o tym!

W przypadku początków choroby warto jednak spróbować czegoś innego. Domowe sposoby na przeziębienie znane są od dawna – wiele z nich zostało przekazywanych z ust babć czy prababć, a to oznacza, że w dużym stopniu można im zaufać. Wszak w czasach, gdy dostęp do służby zdrowia był mocno ograniczony, należało radzić sobie w inny sposób.

Domowe sposoby na przeziębienie

Jedną z podstawowych rad jest taka, by pić herbatę z cytryną. Tylko, że niestety w tym wypadku jest to rada nietrafiona. Cytryna, która wrzucona jest w do gorącego napoju, traci swoje właściwości. Dlatego najlepiej jest sok z cytryny dodawać do np. wody. Można spróbować zakupić świeże owoce, choć te w sezonie jesienno-zimowym trudno dostać w sklepach.

jesień

Kolejnym domowym sposobem na przeziębienie będzie robienie sobie inhalacji. Polegają one na tym, że do miski z wodą nalewamy gorącą wodę, a do niej dodajemy rumianek (najlepiej koszyczki). Tak przygotowana inhalacja pomoże w udrożnieniu dróg oddechowych i poprawi samopoczucie chorującego. Dobrze działają także nacierania, które najlepiej wykonywać w godzinach wieczornych. Wtedy w klatkę piersiową należy wcierać kamforę, a jej dość intensywny zapach sprawi, że rano obudzimy się w znacznie lepszej formie, niż wtedy, gdy się kładliśmy.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.