Dywaniki łazienkowe modne i wygodne

Na temat wstawiania dywanika do łazienki krąży wiele opinii. Jedni nie wyobrażają sobie, że cieplutkiego i miękkiego dywanika mogłoby nie być, a inni uznają to za niehigieniczne. Jaka jest prawda?

Łazienka

Źródło: homeli.co.uk

Dywanik stworzony do łazienki

Pewnie wielu wyda się to śmieszne, ale byłam kiedyś w domu, w którym gospodyni wstawiła do łazienki kawałek dywanu z salonu. I był to dość konkretny kawałek, bo zajmował praktycznie całą powierzchnię:) W zasadzie każdy urządza dom wedle własnego gustu, ale takie rozwiązanie jest bardzo, ale to bardzo niehigieniczne. Do łazienki produkowane są specjalne rodzaje dywaników, wykonane z odpowiedniego materiału. Tego typu dywaniki łazienkowe są jak najbardziej higieniczne i bezpieczne w użytkowaniu. Dodatkowo niewątpliwą ich zaletą jest funkcja dekoracyjna. Nie można zapomnieć o komforcie korzystania z nich i cieplutkich stopach po kąpieli.

Co znajdziemy w sklepach?

Dywaniki łazienkowe wykonane są najczęściej z bawełny. Zazwyczaj mają antypoślizgowe spody, warto zwrócić na to uwagę przy zakupie. Praktycznym rozwiązaniem są również maty antypoślizgowe. Wykonane z pvc, czyli polichlorku winylu, doskonale sprawdzają się w nowoczesnych łazienkach. Dywaniki łazienkowe są łatwe w czyszczeniu, można je czyścić ręcznie, a wiele z nich nadaje się do prania w pralce. Dostępne w sklepach dywaniki łazienkowe, to bogactwo form i kształtów. Jeden mały element, a znacznie ociepli i zmieni naszą łazienkę. Są dopełnieniem nowoczesnych aranżacji łazienek. Wbrew niektórym opiniom, są modne, gustowne i praktyczne.

Osobiście nie wyobrażam sobie mojej łazienki bez puszystego dywaniku;)

Źródło głównego obrazka: http://czasnawnetrze.pl.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.