Dziecko chce mieć papugi- gotowa na głośny poranek?

Papuga

Źródło: smg.photobucket.com.

Papugi to bardzo przyjazne ptaki, żywiołowe, wesołe, czasem zdarzyło się, że robiły mi na złość;) Przez kilka dobrych lat, gościły w mym domu, gdy byłam całkiem mała i gdy dorastałam. Wiem, że jak każde inne zwierze, potrzebują uwagi i opieki. Jednak nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę!

Głośne i rozrzutne

Przedwczoraj zapukała do mych drzwi daleka kuzynka z papużkami w klatce. Nie chcesz? Mówiłaś, że lubisz papugi! Ja mam dość! O świcie się zaczyna! I non stop trzeba sprzątać, wszędzie ziarno! Dzieci chciały, pojechałam, kupiłam i się zaczęło… Nie wytrzymam z nimi! W zasadzie dzieci też już nie chcą, wolą chomika! To się nazywa odpowiedzialność!!! Wzięłam, podzwoniłam po znajomych, rodzinie i znalazłam im nowy, pewny dom, w którym kilka papużek już mieszka. Papugi to przepiękne ptaki, warte poświęcenia czasu, bo dają dużo przyjemności, gdy się je oswoi. Ich wesoły szczebiot o poranku powinien cieszyć, bo to lepsze niż budzik. Ptaki te mają tendencję do tego, że wygrzebują ziarno z pokarmu i rozrzucają je nie tylko po klatce, ale i dookoła. Taki ich urok już;)

Nimfa.

Źródło: birdchannel.com.

Odpowiednia klatka

W zależności od tego na jaką papugę się zdecydujemy, powinniśmy wybrać klatkę. Im większa papuga, tym większa klatka. Papugi muszą mieć przestrzeń, by czuć się swobodnie.

Papugi wymagają czasu

Lubią ludzi, szczególnie, gdy w klatce zamknięta jest tylko jedna papużka. Jeśli ma być naszym przyjacielem, musimy poświęcić jej czas, oswoić, poznać, zaprzyjaźnić się z nią. Każdego dnia należy dbać o czystość w klatce, świeżą wodę i pokarm.

Nie chcę Was odwodzić od pomysłu zakupu papugi, bo to wspaniałe ptaki. Natomiast trzeba mieć świadomość, iż będą od nas wymagać poświęcenia czasu.

Źródło głównego obrazka: http://doseng.org.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.