E-book czy książka papierowa?

E-book czy książkaCzytanie to coś, co może nie jest najpopularniejszą rozrywką w Polsce, a tak przynajmniej wynika z raportu na temat jego stanu, ale dalej jest w kręgu zainteresowań wielu osób. Czasem czytelnicy stają przed wyborem, który może sprawić im wiele problemów. E-book czy książka – co wybrać i co jest lepsze?

Tekst napisany, to tekst napisany i w teorii nie powinno być żadnej różnicy, czy przeczytamy go na czytniku czy w formie wydrukowanej. To jednak tylko teoria, bo każdy kto miał styczność z jednym lub drugim ten wie, że książki czyta się wtedy… inaczej. Wszystko zależy od podejścia, choć niektóre rzeczy pozostają niezmienne. Co wybrać i kiedy, żeby czytało się najwygodniej?

E-book czy książka

Stając przed wyborem e-book czy książka, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, gdzie mamy zamiar czytać konkretną pozycję. Wiadomo, że będąc w domu i siedząc wygodnie na fotelu czy kanapie, można bez problemu wybrać powieść wydaną w formie tradycyjnej. Nie mamy wtedy żadnego ograniczenia, a i nikt nie powinien nam przeszkadzać. Mamy także większą swobodę. Inaczej sprawa wygląda podczas podróży do pracy czy na wakacje. Szczególnie w tym drugim przypadku warto poważnie zastanowić się nad tym, czy nie zabrać ze sobą czytnika.

E-book czy książka

Pakując się na wyjazd, nawet ten krótki, zawsze w walizce jest za mało miejsca. Zamiast więc wkładać do środka kilka opasłych tomów, lepiej wziąć ze sobą czytnik. Dzięki niemu, jesteśmy w stanie mieć przy sobie nawet kilkaset różnych pozycji, a wszystko waży kilkaset, ale gramów, a nie kilogramów. Niektóre z czytników posiadają także opcje podświetlania wyświetlacza, co sprawia, że da się czytać książki nawet przy zgaszonym świetle. Decydując się na zakup takiego sprzętu, warto sprawdzić, czy ma właśnie tą funkcjonalność.

Nasza rada jest prosta – czytajcie niezależnie od formy w jakiej wydana jest książka. Jak widać, zawsze znajdzie się sposób, by po prostu czytać.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.