Ekipa remontowa- jak wybrać, by nie żałować?

Remont mniejszy czy większy zazwyczaj wymaga od nas wsparcia ze strony fachowców. Niestety dobra ekipa remontowa jest dziś na wagę złota. Nawet polecenie przez znajomych nie jest gwarancją. Czym się kierować?

Pęknięcia, krzywa podłoga, niedociągnięcia

Ekipa remontowa.

Źródło: toutiao.com.

Fachowcy z branży budowlanej przyprawiają o zawrót głowy. Ekipa remontowa z doświadczeniem, rzetelna i uczciwa ma zazwyczaj długi czas oczekiwania. Nie bierz pierwszego z brzegu fachowca, nie zawsze sprawdzają się również firmy z polecenia. Znajomy remontował rok temu mieszkanie, polecił niedawno koledze tą firmę. Jak się okazało zmienili się pracownicy, którzy już tak nie przykładają się do swojej pracy. Dlatego nim weźmiesz firmę, upewnij się, że pracują w niej polecani fachowcy! Unikniesz nie tylko rozczarowania, ale przede wszystkim kolejnych kosztów, związanych z poprawkami.

Ekipa remontowa rekomendowana przez producentów

Remont.

Źródło: pl.pinterest.com.

Producenci materiałów budowlanych rekomendują różne firmy na swoich stronach internetowych. Polecane firmy nie tylko pracują na ich materiałach, ale korzystają ze szkoleń, które potwierdzają certyfikaty. Taka ekipa fachowców jest na bieżąco, ponadto otrzymuje techniczne wsparcie od producentów w sytuacjach problematycznych.

Dobry fachowiec doradzi

Pierwszym krokiem jest spotkanie. Jeśli ekipa remontowa czy przedstawiciel firmy robią wycenę na podstawie przekazanych przez nas informacji przez telefon czy internet, nie traktuj ich poważnie. Dobry fachowiec przyjdzie, dokładnie obejrzy, przedstawi możliwe rozwiązania, doradzi. 

Czy podpisywać umowę z ekipą remontową?

Możemy ustnie dogadać się co do szczegółów, jednak w przypadku problemów, związanych np. ze sposobem wykonania, niedociągnięciami czy opóźnieniami, będziemy mieć problem z dochodzeniem swoich praw. Umowa chroni interesy obydwu stron, a przede wszystkim nasze. Fachowa ekipa remontowa nie broni się przed podpisaniem umowy!

Źródło głównego obrazka: ekvarner.info.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.