Ekspres do kawy ciśnieniowy z młynkiem

ziarna kawyKawa z domowego ekspresu może kojarzyć się z czymś, co nie jest wystarczająco dobre w porównaniu z tą, która serwowana jest w kawiarniach na mieście. To jednak błąd. Należy wybrać tylko odpowiedni sprzęt, a takim bez wątpienia będzie ekspres do kawy ciśnieniowy z młynkiem.

Smak kawy uzależniony jest od wielu rzeczy, ale cała magia kryje się w ziarnach. Te, gdy zostaną odpowiednio dobrane mogą nadać napojowi głębokiego i wyjątkowego aromatu. Takiego, który uzyskiwany jest właśnie w kawiarniach, gdzie zdarza się nam spędzać popołudnia lub weekendy.

Ekspres do kawy ciśnieniowy z młynkiem

Taki ekspres charakteryzuje się tym, że zamiast wsypywania do niego zmielonej kawy, wewnątrz dosypujemy właśnie ziarna. Możemy więc eksperymentować z ich smakiem i cieszyć się z odkrywania zupełnie nowych aromatów. Ziarna kawy mielone są w chwili, gdy wsypujemy je do specjalnego pojemnika, który zazwyczaj umieszczony jest na wierzchu urządzenia. W momencie wybrania napoju, który chcemy spożyć, następuje mielenie. Czyli samo parzenie będzie przeprowadzane na bieżąco. W urządzeniach z tak zwanej „wyższej półki” możemy spodziewać się nawet kilkustopniowej regulacji stopnia zmielenia ziaren.

ekspres do kawy ciśnieniowy z młynkiem

Ekspres do kawy ciśnieniowy z młynkiem to także możliwość zaparzenia kilku filiżanek, bez konieczności każdorazowego napełniania pojemnika na wodę. Zazwyczaj wystarcza ona na przynajmniej cztery lub pięć kaw. Taki ekspres może także posiadać specjalne funkcje, które służą do odkamieniania dysz oraz elementów wystawionych na działanie gorącej wody oraz pary.

Strong lub light

Często zdarza się tak, że nasza kawa nie ma odpowiedniej mocy lub wręcz przeciwnie, jest zwyczajnie za mocna. Wybierają ekspres warto więc zwrócić uwagę, czy ma on możliwość regulacji „siły” kawy ze zmielonych ziaren. Jeżeli lubimy latte warto także poszukać sprzętu, który wyposażony został w dysze do spieniania mleka. Te urządzenia mogą być odrobinę droższe, ale dla miłośników czarnego naparu mogą okazać się wyjątkowo przydatne. Szczególnie w przypadku, gdy zaprosimy do domu znajomych na popołudniowe spotkanie.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.