Emolienty – czym są?

EmolientyW życiu młodej mamy na pierwszym miejscu, zawsze będzie stało jej dziecko. To oczywiście w pełni zrozumiałe, ale nigdy nie warto zapominać o samej sobie. A w tym wypadku przydatne mogą okazać się emolienty. Tylko czy wiemy, czym one są?

Dobrze wiemy o tym, że by nasze ciało funkcjonowało normalnie, potrzebuje odpowiedniego „obsługiwania”. To trochę tak, jak z samochodem czy sprzętem elektronicznym, który do tego, by działał przez cały czas, wymaga o niego dbania. I choć ludzkie ciało różni się diametralnie od jakiegokolwiek sprzętu, dalej potrzebuje odpowiedniego podejścia, by działać jak należy. To wyjątkowo ważne dla młodych mam. Szczególnie tych, które zauważyły u siebie objawy suchej skóry.

Emolienty – czy mogą pomóc na suchą skórę?

Emolienty to nazwa, którą przyszło się określać preparaty kosmetyczne o właściwościach nawilżających. Ich działanie polega na tym, że na powierzchni skóry wytwarzana jest warstwa okluzyjna, a tym samym ogranicza „uciekanie” z organizmu wody. Sama nazwa specyfiku może wydawać się skomplikowana, ale wywodzi się ona od łacińskiego słowa oznaczającego zmiękczanie.

skóra

W ludzkim organizmie emolienty także występują, ale należy dbać o to, by ich poziom utrzymywał się na odpowiednim poziomie. Wybierając specyfik, który może nam posłużyć do nawilżenia, warto sprawdzić jego skład i czy przypadkiem nie jesteśmy uczuleni na któryś ze składników. Wewnątrz możemy znaleźć m.in. oleje roślinne i ich pochodne. To dlatego, że to w nich znajdują się lipidy, których głównym zadaniem będzie odbudowa naskórka.

Emolienty, które posłużą nam do nawilżenia potrafią występować pod postacią najróżniejszych kosmetyków. Znajdziemy je w emulsjach do kąpieli, ciała, w kremach, a także olejkach i żelach. Oczywiście tego typu produkty można też stosować do nawilżania skóry dziecka, ale najlepiej skonsultować się wcześniej z lekarzem, czy przypadkiem nie zaszkodzimy tym naszemu maluszkowi.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.