Emolienty dla dzieci

emolientySkóra dziecka, szczególnie takiego, które dopiero co się urodziło, będzie miała przed sobą dużo wyzwań. Należy więc odpowiednio zadać o to, by była ona odpowiednio nawilżona. Emolienty dla dzieci będą więc podstawą.

Zanim przystąpimy do jakichkolwiek działań, warto najpierw przedyskutować to, czy w ogóle konieczna będzie jakakolwiek pomoc dla skóry dziecka. Oczywiście odpowiednią osobą, która nam w tym doradzi, to lekarz. Niezależnie od tego, co powie nam specjalista, pewne jest to, że o skórę trzeba dbać. Szczególnie wtedy, kiedy należy ona do naszego dziecka.

Jak możemy nawilżać skórę naszego dziecka? Na szczęście jest na to wiele sposobów, które nie wymagają od nas zbyt dużego zaangażowania. Warto tylko wybierać środki, które zawierają emolienty, bo to między innymi dzięki temu składnikowi wytworzy się filtr ochronny. Czym w ogóle są te emolienty?

Emolienty dla dzieci

Emolienty to od dawna znana ludzkości substancja, która wytwarzana jest z oleju z konopi oraz ma hipoalergiczne działanie. W składzie emolientów znajdują się nie tylko kwasy omega, ale mogą także tworzyć specjalne związki służące właśnie specjalnie do nawilżania.

dzieci

Dla dzieci najlepiej wybierać środki, które są bogate w emolienty, a te aktywnie będą dopasowywać się do skóry wymagającej nawilżenia. Niektóre z tego typu preparatów nadają się już do używania od pierwszego dnia po narodzinach dziecka. Jak działają? Przede wszystkim redukują suchość, a także minimalizują szorstkość i to nieprzyjemne uczucie napięcia.

Tego typu środki nadają się do codziennej pielęgnacji, a także nie uczulają. Pamiętajmy jednak, żeby używać ich rozważnie i najlepiej po konsultacji z lekarzem.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.