Emolium balsam – czym jest i jak używać?

emolium balsamSkóra, czyli nasz największy organ, potrzebuje odpowiedniej ochrony. Szczególnie wtedy, kiedy jest ona wrażliwa na bodźce i wymaga nawilżenia. Czy Emolium balsam jest odpowiednim do tego środkiem? Wygląda na to, że tak.

Szkodliwe czynniki zewnętrzne to tylko jeden z elementów, który negatywnie wpływa na stan naszej skóry. Do tego należy jeszcze doliczyć jej naturalne uwarunkowania do np. alergii czy podrażnień. Wrażliwa skóra może być dużym problemem, ale wystarczy o nią odpowiednio dbać. Tylko jak to zrobić? Kluczem do sukcesu w tej kwestii będzie dobór odpowiednich kosmetyków.

Emolium balsam

Niezależnie od tego, czy cierpimy na problemy skórne czy też nie, należy odpowiednio dobierać kosmetyki do codziennej pielęgnacji. Dlaczego? Ponieważ o różnych porach dnia i nocy, nasza skóra inaczej reaguje na chociażby czynniki zewnętrzne. Po porannej kąpieli nasza skóra może być odpowiednio nawilżona, ale kolejne godziny wystawiają ją na oddziaływanie promieni słonecznych czy nawet biurowej klimatyzacji. Stąd tak ważne jest, by używane przez nas kosmetyki zapewniały odpowiedni poziom nawilżenia skóry przez cały dzień.

emolium balsam

Jest to możliwe dzięki stosowaniu kosmetyków opartych na emolientach, czyli preparatach natłuszczających stworzonych na bazie naturalnych olei. Jednym z nich może być np. Emolium balsam, którego stosowanie można polecić nawet osobom cierpiącym z powodów ciągłego podrażnienia skórnego. Oczywiście po odpowiedniej konsultacji z lekarzem prowadzącym lub dermatologiem. Jednak kosmetyki powstające na bazie emolientów są na tyle łagodne, że część z nich można stosować nawet na skórę niemowlaków. Emolium balsam powinno stosować się zgodnie z zaleceniami, które znajdują się w dołączonej do opakowania ulotce.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.