Farbowanie włosów w ciąży- czy przyszła mama musi chodzić z odrostami?

Z pewnością każda z Was słyszała wiele mitów, o tym co wolno, a czego nie w ciąży. Dziewięć miesięcy bez wizyty u fryzjera, kosmetyczki, nie wspominając już o innych przyjemnościach. Najważniejsze jest dziecko! Tak to prawda, ta mała istota, jest najważniejsza, ale zaniedbana mama nie będzie dobrą mamą. Farbowanie włosów w ciąży wcale nie musi negatywnie wpływać na dziecko, wystarczy być rozsądną!

Co na to lekarze?

Farbowanie włosów w ciąży.

Źródło: ladyspecial.ru.

Żadne badania póki co nie potwierdziły, iż farbowanie włosów w ciąży ma wpływ na dziecko. Lekarze są w tej kwestii podzieleni, jedni restrykcyjnie zakazują farbowania przez dziewięć miesięcy, inni radzą by poczekać do drugiego trymestru. Głównym winowajcom, który przemawia za niefarbowaniem jest amoniak, wdychanie jego oparów może być szkodliwe! Jest wyjście z tej sytuacji, zamień farbę na szampon koloryzujący, w którym jest mniej amoniaku bądź też kup farbę bez amoniaku, bo takie też są dostępne. Farbowanie włosów w ciąży u fryzjera powinnaś zacząć od poinformowania o stanie błogosławionym, fryzjer użyje odpowiedniej farby. Opcją jest wykonanie pasemek, a także możesz poprosić o farbowanie włosów nie od samem skóry.

Farbowanie włosów w ciąży w domu

Farbowanie włosów.

Źródło: kobieta.onet.pl.

Jeśli sama farbujesz włosy, to wykonuj to w przewietrzonym, dużym pomieszczeniu, dobrze, by w tym okresie ktoś pomógł Ci przy zabiegu. Najbezpieczniej jest zaczekać z koloryzacją do drugiego trymestru. Ostrożność i profilaktyka są najważniejsze. W tych trzech pierwszych miesiącach maluszek się kształtuje i też jest największe ryzyko poronienia. Stąd lepiej być ostrożnym i nie mieć kontaktu z chemicznymi mieszankami.

Ciążą to czas, gdy dwa razy bardziej musimy o siebie zadbać, bo mamy w sobie małą istotkę, która kiedyś będzie brała z nas przykład, szczególnie gdy będzie to córka.

Źródło głównego obrazka: 7osn.com.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.