Ford Ecoboost – oszczędność i środowisko

Ford EcoBoostKupując nowy czy używany samochód, należy liczyć się z wydatkami. I nie chodzi tutaj o sam moment zakupu pojazdu, ale także o jego późniejszą eksploatację. Do tego należy doliczyć jeszcze chociażby koszty benzyny. I tutaj przychodzi technologia Ford EcoBoost, która pomoże w oszczędzaniu, ale także i zadba o środowisko. Jak dokładnie działa?

Wybierając dla siebie i rodziny kolejny pojazd, trzeba brać pod uwagę wiele czynników. Jednym z nich jest właśnie silnik samochodu, bo utarło się przekonanie, że im większy on będzie, tym większą mocą może dysponować. Tymczasem nie jest tak do końca, co skutecznie udowadnia Ford, wprowadzając do swoich pojazdów nowe rozwiązania. I jednym z nich jest właśnie EcoBoost.

Ford EcoBoost

Słysząc, że samochód ma zaledwie silnik o pojemności 1.0 litra, można się zacząć zastanawiać, czy w ogóle jest szansa na to, że ruszymy z podjazdu. Tymczasem Ford EcoBoost nie tylko występuje właśnie w takiej pojemności, ale i kilkukrotnie został nagrodzony tytułem „Międzynarodowego silnika roku”. Co to oznacza dla klienta, który chce mieć samochód wyposażony właśnie w takie rozwiązanie? To, że jego samochód z tym typem silnika, będzie reagował odrobinę inaczej, niż w przypadku innych pojazdów z podobną, jednolitrową jednostką.

Ford EcoBoost

To za sprawą rozwiązań wprowadzonych przez producenta. Tutaj odpowiednia dawka paliwa, dokładnie odmierzona, wtryskiwana jest bezpośrednio do komory paliwowej. Dzięki temu, do samej jazdy wykorzystywana jest minimalna ilość paliwa, dzięki czemu podczas normalnego użytkowania zużywa się go zwyczajnie mniej. Dodatkowo w niektórych modelach zastosowano także turbosprężarki o niskiej bezwładności. Pedał gazu reaguje wtedy natychmiastowo, nawet jeżeli silnik działa na niskich obrotach. Ford EcoBoost dzięki swoim rozwiązaniom emituje także mniej szkodliwych substancji do środowiska, co tylko przemawia na jego korzyść.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

5 komentarzy

 1. Super artykuł! Jestem totalnym laikiem, ale ten artykuł do mnie przemówił 😉 Szkoda tylko, że i tak na razie nie kupię sobie tego auta ;p Pozdrawiam

  Napisz odpowiedź
 2. Świetnie, że producenci zaczynają dbać o środowisko naturalne. Mam nadzieję, że więcej firm pójdzie w ślady Forda 😉

  Napisz odpowiedź
 3. Mam od jakiegoś czasu samochód z tym silnikiem i jestem zachwycona. Nigdy nie sądziłam, że tak powiem odnośnie silnika 🙂 Pozdrawiam!

  Napisz odpowiedź
 4. Ja tu od koleżanki, która sama taki samochód. Ciągle mnie namawia, ale jakoś nie mogę się przekonać. Dzieki za wpis – wkoncu ktoś napisał o tym tak zwyczajnie i już bardziej sie orientuje w temacie 😉

  Napisz odpowiedź
 5. Moc samochodu nigdy mnie nie interesowała, ale przynajmniej teraz wiem, o co w ogóle chodzi!

  Napisz odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.