Fotografia architektury w Poznaniu

fotografia architekturyZarówno amatorska, jak i profesjonalna fotografia dzieli się na kilka odrębnych gatunków. Wśród nich jeden mocno się wyróżnia i należy do zdecydowanie najtrudniejszych do opanowania. Fotografia architektury, bo o niej mowa, to coś, co jednak warto przetestować osobiście – może się okazać, że to właśnie nasze powołanie. Jak zacząć?

Zabierając się za fotografowanie architektury, potrzeba czegoś więcej, niż tylko odpowiedniego sprzętu. Ten tak naprawdę nie jest najistotniejszym elementem wyposażenia fotografa. Zdjęcia można przecież robić nawet smartfonem. O wiele ważniejsze jest tutaj wyczucie kadru, a w przypadku zabudowań oraz krajobrazów miejskich jest ono szczególnie ważne.

Fotografia architektury w Poznaniu

Fotografia architektury to zajęcie wymagające też odrobiny samozaparcia. Może się zdarzyć tak, że widząc odpowiedni budynek, przyjdzie nam przejść przez męki, żeby odpowiednio go uchwycić. Czasem trzeba będzie przedzierać się przez niedostępne lokalizacje, a czasem skorzystać z np. teleobiektywu. Nie zawsze da się bowiem podejść odpowiednio blisko do danego punktu lub, co gorsza, nie da się go właściwie wykadrować. Najlepsza, jak zresztą w prawie każdym przypadku, będzie praktyka.

fotografia architektury

Dobrym początkiem będzie np. fotografia architektury w Poznaniu, czyli miejscu, gdzie mamy do wyboru wiele unikatowych budynków. Szczególnie na rynku. Warto zwrócić uwagę na renesansową bryłę Ratusza Miejskiego. To przecież budynek, który aż prosi się o to, żeby go fotografować. Szczególnie w porach wieczornych, gdy jest dodatkowo pięknie oświetlony. Oczywiście wtedy najlepiej robić zdjęcia z wykorzystaniem statywu, by nie wyszły rozmazane. Można także poeksperymentować z otwarciem przesłony i czasem naświetlania. Możliwości jest wiele!

Fotografia architektury to także jedna z branży, która przynosi spory zarobek. W końcu wiele firm potrzebuje profesjonalnych zdjęć swoich budowli.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.