Fuerteventura – twoje miejsce na idealne wakacje

FuerteventuraJesienna aura potrafi zepsuć nam nastrój. Wprawdzie do tej pory trudno było narzekać na panującą pogodę, ale to niedługo może się zmienić. Warto więc zastanowić się, czy nie wybrać się gdzieś na późniejsze wakacje i zaznać odrobiny ciepła. Takim miejscem może być Fuerteventura, czyli jedna z Wysp Kanaryjskich.

Wyspy Kanaryjskie kojarzą się z przepychem i luksusem, ale to tylko dlatego, że tak przedstawiane są w filmach. W rzeczywistości to miejsce, gdzie najważniejszy jest wypoczynek, a już na pewno wtedy, kiedy przyjeżdżamy tam na wakacje. Co trzeba wiedzieć o miejscu, zanim się tam pojedzie?

Fuerteventura

Fuerteventura to duża wyspa położona na Oceanie Atlantyckim. Pod względem wielkości, jest drugą w archipelagu Wysp Kanaryjskich, a jej powierzchnia wynosi ponad 16 tysięcy kilometrów kwadratowych. Innymi słowy, będzie co zwiedzać, jeżeli znudzi się nam leżenie na plaży. Tych będzie do wyboru całkiem sporo, bo wyspa charakteryzuje się niezwykle długą linią brzegową. Samych plaż na Fuerteventura znajdziemy aż 150 z czego jedna z nich wygląda zjawiskowo. Pokryta białym piaskiem Playa de Sotavento de Jandia słynna jest niemal na całym świecie i co roku odwiedzają ją turyści z niemal każdego zakątka świata.

wakacje

Klimat panujący na wyspie jest ciepły i łagodny, a to sprawia, że praktycznie o każdej porze roku, będziemy się tam czuli wyśmienicie. Samo plażowanie to nie jedyne atrakcje, które czekają na odwiedzających Fuerteventura. Wyspa ma także kilka zabytków wartych zobaczenia, a wśród nich barokowe oraz renesansowe kościoły czy zamki. Spragnieni sportowych wrażeń mogą korzystać ze sprzyjających warunków pogodowych i oddać się partyjce golfa lub wskoczyć na deskę (kitesufring, windsurfing itd.).

Fuerteventura to miejsce idealne na odpoczynek, szczególnie teraz, kiedy za oknem coraz wcześniej robi się ciemno i szaro.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.