Gdzie chować prezenty przed dziećmi?

Gdzie chować prezentyŚwięta Bożego narodzenia to wielkie przeżycie, a już w szczególności dla najmłodszych członków rodziny. Gdzie chować prezenty przed dziećmi tak, żeby nie psuć im niespodzianki? Podpowiadamy, jak się zachować i gdzie znaleźć dobrą kryjówkę w domu czy mieszkaniu!

Dzieci, które już wiedzą, że prezenty przynoszą rodzice lub wujkowie, często mają ochotę dowiedzieć się, co takiego dostaną. I to zanim rozpakują prezenty w Wigilię. Najlepiej więc schować je tak, żeby nasze pociechy nie miały możliwości znaleźć podarków. Tylko jak to zrobić?

Gdzie chować prezenty?

Czy jest jakieś uniwersalne miejsce, gdzie chować prezenty przed dziećmi, a czasem nawet i dorosłymi? Oczywiście, że nie, bo każdy dom czy mieszkanie jest inne. Jednak w każdym z nich znajdują się miejsca, gdzie można ukryć podarki. Jednym z nich jest… piwnica. Rzadko kiedy dzieci mają dostęp do tego typu miejsc, a już na pewno nie bez opieki kogoś dorosłego. Dodatkowo miejsce jest zamknięte i niedostępne dla osób postronnych, więc ryzyko kradzieży nie jest wysokie (choć należy wziąć je niestety pod uwagę).

Gdzie chować prezenty?

Jeżeli jednak nie mamy piwnicy przynależącej do mieszkania, warto rozważy to, żeby wymienić się prezentami. Chodzi o to, by nasza rodzina miała u siebie w domu podarki dla naszych dzieci, a my dla nich. W ten sposób, nawet jeżeli nasze pociechy znajdą cokolwiek w mieszkaniu, to i tak będą miały niespodziankę w chwili, kiedy odpakują swój, prawidłowy prezent. Odradzamy chowania prezentów na szafach lub gdzieś wysoko. Istnieje niebezpieczeństwo, że nasze dziecko dojrzy je przez przypadek, a będąc bez opieki, samo spróbuje po nie sięgnąć. Wtedy może zrobić sobie krzywdę, a tego przecież byśmy nie chcieli. O wiele lepszym rozwiązaniem, będzie ukrycie podarków w szafie pomiędzy ubraniami.

Nie ważne jednak, czy wiem gdzie chować prezenty, ważne jest to, by były one dawane od serca.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.